رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 20 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۵
 • کد خبر : 1020
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : عملکرد برخی مدیران قابل دفاع نیست
هشدار نماینده قروه و دهگلان به مدیران استان؛

عملکرد برخی مدیران قابل دفاع نیست

علیرغم تذکرات و دیدارهای دوستانه با برخی از مدیران شهرستانی متاسفانه هیچ تغییری در رویه آنان ایجاد نشده است. اگر این رویه ادامه داشته باشد قطعا نمایندگان مردم به گونه ای دیگر تصمیم خواهند گرفت.

روژان: نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان تأکید کرد: برای پیگیری نیازهای مردم با هیچ فرد و جریانی مسامحه نخواهم کرد و بر پیمان خود پایبندم.
«علیمحمد مرادی» در جمع نمازگزاران روستای باشماق گفت: درعین‌حال برای تحقق خواست‌های موکلین خود با همه افراد و جریانات سیاسی و قانونی کشور در تعامل و همفکری هستم.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب استان ازلحاظ اشتغال و تولید گفت: بسیاری از جریانات و احزاب قانونی و همچنین دولت در تلاش برای سروسامان دادن به این وضعیت هستند و برای کمک به توسعه استان همت می‌کنند که به‌عنوان نماینده مردم دست از همه این عزیزان را می‌بوسم.
وی رهایی استان از بند عقب‌ماندگی را منوط به همفکری همه دلسوزان جامعه به‌ویژه نخبگان و اندیشمندان و علمای استان دانست و افزود: نمایندگان ادوار گذشته مجلس و محافل علمی و نخبگان استان درصورتی‌که طرحی برای کمک به توسعه و اشتغال استان دارند ارائه دهند و مطمئن باشند با تمام وجود از طرح آن‌ها استفاده خواهم کرد.
مرادی، عزم نمایندگان این دوره مجلس را برای پیشرفت و توسعه کشور جدی دانست و افزود: از ویژگیهای این دوره استقلال اکثر نمایندگان بدون وابستگی به جریانی خاص و حرکت بر مدار اخلاق و عقلانیت و پرهیز از اقدامات نمایشی و احساسی عنوان کرد و گفت: ملاک نمایندگان استان کردستان نیز تنها خدمت به مردم و بهبود شرایط فعلی است. وی با اشاره به اینکه برخیها هنوز پیام مردم و مطالبات رهبری را درک نکرده‌اند گفت: علیرغم تذکرات و دیدارهای دوستانه با برخی از مدیران شهرستانی متاسفانه عملکرد قابل دفاعی ندارند و هیچ تغییری در رویه آنان ایجاد نشده است. اگر این رویه ادامه داشته باشد قطعا نمایندگان مردم به گونه ای دیگر تصمیم خواهند گرفت. وی در پایان سخنان خود گفت: صبر ما دارد لبریز می‌شود و از مدیر ارشد استان می‌خواهیم که بر مجموعه ادارات دولتی بیشتر نظارت کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...