رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۵
 • کد خبر : 1020
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : عملکرد برخی مدیران قابل دفاع نیست
هشدار نماینده قروه و دهگلان به مدیران استان؛

عملکرد برخی مدیران قابل دفاع نیست

علیرغم تذکرات و دیدارهای دوستانه با برخی از مدیران شهرستانی متاسفانه هیچ تغییری در رویه آنان ایجاد نشده است. اگر این رویه ادامه داشته باشد قطعا نمایندگان مردم به گونه ای دیگر تصمیم خواهند گرفت.

روژان: نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان تأکید کرد: برای پیگیری نیازهای مردم با هیچ فرد و جریانی مسامحه نخواهم کرد و بر پیمان خود پایبندم.
«علیمحمد مرادی» در جمع نمازگزاران روستای باشماق گفت: درعین‌حال برای تحقق خواست‌های موکلین خود با همه افراد و جریانات سیاسی و قانونی کشور در تعامل و همفکری هستم.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب استان ازلحاظ اشتغال و تولید گفت: بسیاری از جریانات و احزاب قانونی و همچنین دولت در تلاش برای سروسامان دادن به این وضعیت هستند و برای کمک به توسعه استان همت می‌کنند که به‌عنوان نماینده مردم دست از همه این عزیزان را می‌بوسم.
وی رهایی استان از بند عقب‌ماندگی را منوط به همفکری همه دلسوزان جامعه به‌ویژه نخبگان و اندیشمندان و علمای استان دانست و افزود: نمایندگان ادوار گذشته مجلس و محافل علمی و نخبگان استان درصورتی‌که طرحی برای کمک به توسعه و اشتغال استان دارند ارائه دهند و مطمئن باشند با تمام وجود از طرح آن‌ها استفاده خواهم کرد.
مرادی، عزم نمایندگان این دوره مجلس را برای پیشرفت و توسعه کشور جدی دانست و افزود: از ویژگیهای این دوره استقلال اکثر نمایندگان بدون وابستگی به جریانی خاص و حرکت بر مدار اخلاق و عقلانیت و پرهیز از اقدامات نمایشی و احساسی عنوان کرد و گفت: ملاک نمایندگان استان کردستان نیز تنها خدمت به مردم و بهبود شرایط فعلی است. وی با اشاره به اینکه برخیها هنوز پیام مردم و مطالبات رهبری را درک نکرده‌اند گفت: علیرغم تذکرات و دیدارهای دوستانه با برخی از مدیران شهرستانی متاسفانه عملکرد قابل دفاعی ندارند و هیچ تغییری در رویه آنان ایجاد نشده است. اگر این رویه ادامه داشته باشد قطعا نمایندگان مردم به گونه ای دیگر تصمیم خواهند گرفت. وی در پایان سخنان خود گفت: صبر ما دارد لبریز می‌شود و از مدیر ارشد استان می‌خواهیم که بر مجموعه ادارات دولتی بیشتر نظارت کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...