رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
 • کد خبر : 1051
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دختر توت فرنگی/ اثر جمشید فرجوند فردا

خالق عکس «دختر توت فرنگی» نشان درجه دو هنری در عکاسی را دریافت کرد روژان / عکاس کردستانی «جمشید فرجوند فردا» خالق عکس «دختر توت فرنگی» موفق به دریافت نشان درجه دو هنری در زمینه عکاسی شد. شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان وشاعران وزرات فرهنگ ارشاد اسلامی پس از بررسی آثار هنری فرجوندفردا به استناد متمم […]

خالق عکس «دختر توت فرنگی» نشان درجه دو هنری در عکاسی را دریافت کرد
روژان / عکاس کردستانی «جمشید فرجوند فردا» خالق عکس «دختر توت فرنگی» موفق به دریافت نشان درجه دو هنری در زمینه عکاسی شد.
شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان وشاعران وزرات فرهنگ ارشاد اسلامی پس از بررسی آثار هنری فرجوندفردا به استناد متمم آیین‌نامه مصوب جلسه ۵۶۹ مورخ ۱۲ مهرماه ۱۳۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی، گواهینامه درجه دو رشته عکاسی را به وی اعطا کرد.
این عکاس بیجاری تا کنون در چندین جشنواره حائز رتبه‌های برتر شده است. وی در جشنواره اسفدماه شهرستان بانه نیز جایزه خود را به کودکان شنگال و کوبانی اهدا کرد.
جمشید فرجوند فردا دانش آموخته رشته نقاشی دانشکده هنرهای زیبا است. شاخه اصلی فعالیت این هنرمند عکاسی است و در سایر زمینه‌های هنری همچون نقاشی، کاریکاتور، خوشنویسی، و خبرنگاری (هنری، اجتماعی، ورزشی) نیز فعالیت می‌کند.
زادگاه این هنرمند شهرستان بیجار است.
عکس اول این شماره «روژان» (دختر توت فرنگی) نمونه‌ای از کارهای این هنرمند خلاق است که در یکی از روستاهای توابع شهرستان کامیاران گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.