رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۱
 • کد خبر : 1070
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : به یاد ادب که سرچشمه ادب بود

روژان: خدمات جاودانه زنده‌یاد مهندس ادب، هیچ‌گاه در اذهان و خاطره‌ها فراموش نمی‌شود و انصافاً مردمان ما قدرشناس این‌چنین بزرگ‌مردانی هستند و خواهند بود؛ چراکه به فرمایش استاد نام‌آور ایران استاد شجریان «ادب هرگز در خودش خلاصه نشد و نقطه پایانش دیگران بودند و دیگران».

غلام همت آنم که زیر چرخ کبود
ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است
روز بیست و پنجم (۲۵) مردادماه مصادف است با سالروز عروج ابدی زنده‌یاد مهندس بهاءالدین ادب که فقدانش ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای جوامع مهندسی، سیاسی، اقتصادی و ورزشی کشور بود.
مردی از تبار خوبان؛ استوار، باصلابت، با صراحت، شجاع، امین و آزاداندیش؛ کسی که آزاد زیست، آزادانه اندیشید و آزادانه رفت.
ادب، هیچ‌گاه تشنه قدرت نبود بلکه شیفته خدمت به مردمانش بود و خود را خادم و خدمت‌گزار مردم می‌دانست و ازنظر او قدرتی که برآمده و بر اساس خواست مردم و با انگیزه خدمت نباشد، بی‌معنی و متزلزل است.
خدمات جاودانه این بزرگ‌مرد کرد هیچ‌گاه در اذهان و خاطره‌ها فراموش نمی‌شود و انصافاً مردمان ما قدرشناس این‌چنین بزرگ‌مردانی هستند و خواهند بود؛ چراکه به فرمایش استاد نام‌آور ایران استاد شجریان «ادب هرگز در خودش خلاصه نشد و نقطه پایانش دیگران بودند و دیگران».
امروز بعد از گذشت ۱۰ سال از کوچ این مرد نازنین و باوقار هر جا سخن از شجاعت، شهامت و دفاع از کیان و حریم این مرزوبوم و مردمانش می‌شود بلافاصله یاد خاطره مهندس ادب زنده می‌شود.
خدمات ارزشمند مهندس مرحوم ادب چه در دوران قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب به جد ستودنی است. حضور فعال و پویای ایشان در جامعه مهندسی و پیمانکاری بخش خصوصی کشور همچون نقش بر دیوار مشهور و مشهود است؛ نقش مؤثر در جمع حیات امنا و نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، عضو حیات مدیره ریاست انجمن‌های ساختمانی، دبیران کانون عالی کارفرمایان کشور و ساماندهی آن توسط مرحوم مهندس ادب، ریاست حیات مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان تهران، ریاست حیات مدیره شرکت بیمه کارآفرین کشور، نایب‌رئیس فدراسیون بسکتبال ایران که آخرین ثمره شیرین آن راه‌یابی بسکتبال ایران به المپیک ۲۰۰۸ و برجسته‌ترین حضور پویا و فعال ایشان حضور باصلابت در مجلس شورای اسلامی طی دو دوره نمایندگی مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران و تشکیل فراکسیون نمایندگان مناطق کردنشین، همه و همه تنها بخش کوچکی از کارنامه درخشان مرحوم مهندس ادب می‌باشد. امروز اگرچه ادب در میان ما نیست ولی یاد و خاطره و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر ایشان برای همیشه سبز است و می‌ماند تا قیام قیامت.
یادش گرامی و راه پر رهروش مستدام باد

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.