رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۶
 • کد خبر : 1081
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : با فروختن طلای همسرانمان کار را شروع کردیم
برادران کارآفرین دیواندره:

با فروختن طلای همسرانمان کار را شروع کردیم

روژان: جهت توسعه تولید و ایجاد واحد تزریق و گرانول، نیازمند تسهیلات صدمیلیونی هستیم که به دلیل وثیقه‌های سنگین فعلاً راه بجای نبرده‌ایم. اگر واحد تزریق و گرانول را راه‌اندازی کنیم حداقل برای ۲۰ نفر ایجاد شغل خواهیم کرد.

یوسف نادری// ایجاد شغل و کارآفرینی نیازمند تحمل ریسک و اعتماد و هم‌دلی است. مطمئناً برای هر کسب‌وکاری نیاز به بازار فروش و منابع خامی هستیم که تأمین آن عامل کلیدی در شروع کسب‌وکار است.
برای شروع هر کسب‌وکاری نیازمند تأمین سرمایه هستیم و کارآفرین با افق دید مثبتش برای تأمین سرمایه دست به هر اقدامی می‌زند؛ فردی منزلش را و دیگری زمینش را می‌فروشد و با آینده‌نگری ریسک حساب‌شده را می‌پذیرد.
یکی از کارآفرینان شهرستان دیواندره که با ایجاد کسب‌وکاری زیست محیط محور در حال تولید است کمال دست‌آموز اهل ظفرآباد است که همراه برادرانش با فروختن طلای همسرانشان کارگاه پرس و آسیاب پلاستیک را راه‌اندازی کردند که از نوع خود بی‌نظیراست.
این کارگاه با سرمایه ۲۰ میلیون تومان و مشارکت چهار نفر ایجادشده است و در حال حاضر به شیوه خانوادگی اداره می‌شود. در این کارگاه با جمع‌آوری و خرید پلاستیک‌های داخل زباله منطقه پلاستیک‌ها خورد و آسیاب می‌شوند و درنهایت با انجام عملیات فشرده‌سازی (پرس) جهت تبدیل به گرانول و تزریق به بوکان ارسال می‌گردد.
آقای دست‌آموز می‌گوید: با توجه به اینکه منطقه دیواندره دارای حجم تولید زباله بالایی است و بخشی از آن پلاستیک قابل بازیافت است؛ ما آن‌ها را از مردم می‌خریم و جهت گرانوله شدن و استفاده مجدد در صنعت آماده می‌کنیم.
وی اظهار داشت: جهت توسعه تولید و ایجاد واحد تزریق و گرانول، نیازمند تسهیلات صدمیلیونی هستیم که به دلیل وثیقه‌های سنگین فعلاً راه بجای نبرده‌ایم. اگر واحد تزریق و گرانول را راه‌اندازی کنیم حداقل برای ۲۰ نفر ایجاد شغل خواهیم کرد.
این کارآفرین در ادامه از هزینه بالای مجوز بازیافت گفت و گفت که ۲۵۰۰ تومان هزینه برگ کاغذی شد که آخرش نفهمیدیم چرا از ما اخذ شد؟!
وی افزود: ایجاد کسب‌وکار در روستا راحت است هرچند ما اجاره می‌دهیم اما ناراضی نیستیم.
وی درخواست کرد مسئولین به کارگاهشان سرکشی کنند و حداقل مانعی از سر راهشان بردارند.
آقای دست‌آموز در ادامه از خانواده‌ها خواست که زباله‌های پلاستیکشان را دور نریزند؛ آن را به پول تبدیل کنند. وی در ادامه از ذهنیت منفی به کسب‌وکار حوزه زباله سخن گفت و اظهار داشت: باید هر چیزی که ارزش مادی دارد را پیدا و با آن کارآفرینی ارزشی کرد.
وی در پایان آرزو کرد روزی برسد بتواند با کسب و کارش طلاهای همسرانشان را دوباره بخرند.
امیداست روزی برسد که مسئولان مسئول برداشتن موانع کارآفرینان در استان شوند نه خود مانعی بر راه کارآفرینان.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.