رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۹
 • کد خبر : 1120
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : افتتاح ۳۵۲طرح در هفته دولت
استاندار کردستان خبر داد؛

افتتاح ۳۵۲طرح در هفته دولت

استاندار کردستان از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای استان کردستان خبر داد و گفت این مبلغ از طریق بانک سینا با سود ۳درصد برای ایجاد شغل در روستاهای کردستان هزینه می شود. عبدالمحمد زاهدی همچنین در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از دریافت مجوز برای […]

استاندار کردستان از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای استان کردستان خبر داد و گفت این مبلغ از طریق بانک سینا با سود ۳درصد برای ایجاد شغل در روستاهای کردستان هزینه می شود.
عبدالمحمد زاهدی همچنین در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از دریافت مجوز برای ایجاد دو کارخانه پتروشیمی جدید در استان کردستان خبر داد و با اشاره به سرمایه‌گذاری خارجی در معدن طلای ساریگونی، مجتمع گردشگری بانه، کارخانه سیگارت سقز و مجتمع مسکونی و تجاری سقز اظهارداشت: کنسولگری ایران در سلیمانیه نیز با تعدادی از سرمایه‌گذاران وارد مذاکره شده و تفاهم‌هایی نیز صورت گرفته است که این سرمایه گذاران قرار است در آینده ای نزدیک جهت بررسی فرصت ها و ظرفیت ها به استان کردستان سفر کنند.
استاندار کردستان همچنین از اعلام آمادگی بنیاد برکت برای سرمایه‌گذاری در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: شرکت برای انجام چند پروژه بزرگ دربخش صنایع لبنی و پوشاک در استان کردستان اعلام آمادگی کرده است.
استاندار هفته گذشته در جمع خبرنگاران افزود: در ایام هفته دولت ۳۵۲ پروژه با صرف هزینه‌ای معادل ۲۵۱میلیارد تومان در بخش‌های مختلف به بهره‌برداری می‌رسد.
وی طرح‌های مربوط به حوزه جهاد کشاورزی با صرف هزینه‌ای معادل ۲۱ میلیارد و ۱۸۳ میلیون تومان را ازجمله پروژه‌های قابل افتتاح در کردستان دانست و اضافه کرد: اداره منابع طبیعی استان کردستان نیز به میزان یک میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان طرح و پروژه برای افتتاح دارد.
وی افزود: از محل اعتبارات دهیاری‌ها نیز پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پروژه در روستاها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
زاهدی همچنین پروژه‌های مربوط به شرکت گاز، شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را نیز مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: طی هفته دولت شرکت گاز ۱۹ میلیارد تومان، میراث فرهنگی و گردشگری یک میلیارد۶۰۰ میلیون تومان و شرکت شهرک‌های صنعتی ۶۰۰ میلیون تومان پروژه قابل افتتاح دارند.
وی گفت: در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی نیز جمعاً شش میلیارد و ۱۳۸ میلیون تومان پروژه به اتمام رسیده و آماده بهره‌برداری در هفته دولت است.
استاندار کردستان افزود: در هفته دولت دوهزارو ۲۲۳ واحد مسکن مهر نیز تحویل متقاضیان می‌شود. /  خبرنگار هژیر الله مرادی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.