رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱
 • کد خبر : 1137
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اعتراض به دفع نادرست زباله شهر مریوان

روژان: مکان یابی نادرست محل دفن زباله شهر مریوان در داخل محدوده جنگلی و نزدیک مناطق مسکونی روستایی بعد از سال ها بالاخره داد مردم روستاهای اطراف خود را در آورد. دفن زباله شهر مریوان در ۳ کیلومتری شمال شرقی در مجاور روستای عصرآباد در فضای باز با روش سوزاندن زباله صورت می گیرد و […]

روژان: مکان یابی نادرست محل دفن زباله شهر مریوان در داخل محدوده جنگلی و نزدیک مناطق مسکونی روستایی بعد از سال ها بالاخره داد مردم روستاهای اطراف خود را در آورد.
دفن زباله شهر مریوان در ۳ کیلومتری شمال شرقی در مجاور روستای عصرآباد در فضای باز با روش سوزاندن زباله صورت می گیرد و با توجه به اینکه در داخل محدوده جنگلی هم قرار دارد هر ساله موجب گسترش آتش سوزی به داخل عرصه جنگلی می شود و خسارتی را به بار می آورد، همچنین دفع غیر بهداشتی آن به روش سوزاندن سبب شده که هوا را آلوده کند که این موجب پخش شدن بوی نامطبوع و آلوده در محیط می شود به همین خاطر روزهای دوشنبه و سه شنبه دوم و سوم شهریور ماه سالجاری مردم روستاهای عصرآباد، حسن ئاوله و دیگر روستاها که از بوی نامطبوع و هوای آلوده به ستوه آمده بودند با بستن جاده منتهی به محل دفن زباله اجازه دفع زباله شهری مریوان توسط ماشین های شهرداری ندادند که بر اثر آن نیروهای انتظامی و امنیتی هم در محل حاضر شدند.

با توجه به مشکلات موجود ضرورت دارد که هرچه سریعتر نسبت به مکان یابی صحیح تر و دفع استاندارد و بهداشتی اقدامات لازم از سوی شهرداری مریوان صورت بگیرد. شیرکو کانی سانانی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.