رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸
 • کد خبر : 1154
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بخت بابختیار یار شد

آراس قربانی‌پور/ تحقق عدالت یکی از مهم‌ترین ارکان حکومت اسلامی در عرصه‌های مختلف اجتماعی است که مجربان عدالت از باید از شایسته‌ترین افراد جامعه برگزیده شوند. در این راستا دیوان عدالت اداری بالاترین مرجع رسیدگی به شکایت در اجرای اصل ۱۷۳ قانون اساسی به‌منظور رسیدگی به شکایات تنظیمات و اعتراضات مردم نسبت به مأموران، واحدها […]

آراس قربانی‌پور/ تحقق عدالت یکی از مهم‌ترین ارکان حکومت اسلامی در عرصه‌های مختلف اجتماعی است که مجربان عدالت از باید از شایسته‌ترین افراد جامعه برگزیده شوند. در این راستا دیوان عدالت اداری بالاترین مرجع رسیدگی به شکایت در اجرای اصل ۱۷۳ قانون اساسی به‌منظور رسیدگی به شکایات تنظیمات و اعتراضات مردم نسبت به مأموران، واحدها و آیین‌نامه‌های دولتی خلاف قانون یا شرع یا خارج از حدود اختیارات مقام تصویب‌کننده دیوان عدالت اداری زیر نظر رئیس قوه قضائیه تشکیل گردید.

426308188_49600(1)

ماجرای بر سر کار آمدن مهندس بختیار علیزاده (شهردار سابق) به این صورت اتفاق افتاده است که طی حکمی بارأی شورای شهر بانه در تاریخ ۱۶/۸/۹۲ به‌عنوان شهردار انتخاب شد که حکم آن به تایید استاندار وقت کردستان و فرماندار می‌رسد و رسما با توجه به رشته تحصیلات دانشگاهی که داشت شروع به خدمات رسانی در عمران و آبادانی شهر کرد. با این تفاسیر ۴ نفر از اعضاء شورای شهر بانه شکایتی علیه مهندس علیزاده تقدیم استانداری کردستان ارائه می‌دهند و از آنجا که استاندار هم براساس گرایشات جناحی، بدون اینکه علیزاده به دادگاه بدوی احضار شود تا طبق قانون اساسی از حق اولیه خود دفاع کند بعد از ۹ ماه در تاریخ ۲۰/۰۵/۹۳ بدون در نظر گرفتن قانون شوراها تبصره ۴ ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی قربانی گرایشات و تفکرات حزبی و سیاسی دولت شد و از کار برکنار گردید. مهندس بختیار علیزاده طی اعتراضی به رای شماره ۳۰۹۷-۲۷/۷/۱۳۹۳ صادره از شعبه ۳۰ بدوی دادخواستی بعنوان معترض ثالث بدلیل اینکه نماینده حقوقی استانداری باید چنین درخواستی ارائه میداد ولی انجام نداده بود بعنوان اولین و آخرین بار دفاعیه خود را تقدیم دیوان عدالت اداری کرد که در شعبه هفتم تجدیدنظر پس از تشریفات قانونی و با توجه به اسناد و مدارک موجود و به استناد ماده ۷۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری ناظر به ماده ۵۷ از همان قانون و ماده ۷۱ قانون مذکور رای صادره از شعبه بدوی نقض و باطل شد.
اینجاست که بخت بر بختیار یار شد اما وی حاضر به برگشت به سمت قبلی (شهردار بانه) نشد. امیدوارم جناب زاهدی به رای بالاترین مرجع رسیدگی قضایی دیوان عدالت اداری احترام گذاشته و در پی دلجویی نمودن از شهردار سابق بیانیه‌ای منتشر کند تا مردم فهیم کردستان بخصوص شهروندان بانه ای احساس نکنند این عزل و نصب ها با «تدبیر» انجام گرفته است!! همچنین انتظار می‌رود اعضای شورای شهر بانه در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهند و به این نتیجه برسند که: “تبعیت از قانون، پیروی کردن از انسانیت خویش است” چون” وجدان تنها محکمه‌ای است که نیاز به قاضی ندارد”.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.