رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 21 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
 • کد خبر : 1161
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کسب دو مدال نقره توسط شناگر باشگاه شین سنندج

روژان: آرین صلواتی که بهمراه تیم ۵ نفره هیئت شنای استان و به عنوان تنها نماینده باشگاه شین در مسابقات شنا جام شهدای آذربایجان شرقی شرکت کرده بود در دو ماده ۱۰۰ و ۵۰ متر کرال پشت دو مدال ارزشمند نقره برای ورزش استان به ارمغان آورد. این مسابقات در رده سنی زیر ۱۵ سال […]

روژان: آرین صلواتی که بهمراه تیم ۵ نفره هیئت شنای استان و به عنوان تنها نماینده باشگاه شین در مسابقات شنا جام شهدای آذربایجان شرقی شرکت کرده بود در دو ماده ۱۰۰ و ۵۰ متر کرال پشت دو مدال ارزشمند نقره برای ورزش استان به ارمغان آورد.
این مسابقات در رده سنی زیر ۱۵ سال (انتخابی تیم ملی) و هفتم و هشتم شهریور در تبریز برگزار شد.
دراین رقابت‌ها از مجموع ۹۰ امتیاز تیم کردستان ۴۶ امتیاز (بجز امتیاز های کسب شده در ماده‌های تیمی!) مربوط به شناگر باشگاه شین می باشد.
4_598741230158873380
گزارش دیگری حاکیست، مسابقات شنای زیر ۱۰ سال کشور (جام کرامت) چهارم و پنجم شهریورماه در استخر مجموعه شهید شهبازی زنجان برگزار شد.
در این مسابقات ۳۱ تیم در قالب باشگاه‌های خصوصی و هیئت‌های استان‌ها شرکت کردند که از استان کردستان دو تیم باشگاه شین و هیئت شنای کردستان به‌صورت مجزا شرکت کردند.
تیم باشگاه شین با هشت نفر ورزشکار و یک مربی با اسامی زیر در مسابقات شرکت کرد.
آرین خازه – کوسار پیک – کیان خیرآبادی – ارشیا زندی مطلق – کیان صادقی – مانی مرداب وحدت – بردیا جوراب چی – ارتیکا نرگسی
مربی تیم: پژمان ساعدی
ماده ۵۰ متر آزاد: آرین خازه مقام اول
ماده ۱۰۰ متر آزاد: آرین خازه مقام دوم
ماده ۵۰ متر پروانه: آرین خازه مقام سوم
ماده ۵۰×۴ متر پروانه تیمی (آرین خازه، کیان صادقی، کوسار پیک، آرتیکا نرگسی) مقام اول
ماده ۲۵×۶ متر آزاد تیمی (آرین خازه، کیان صادقی، کوسار پیک، آرتیکا نرگسی، کیان خیرآبادی، ارشیا زندی مطلق) مقام دوم
ماده ۵۰×۶ متر آزاد تیمی (آرین خازه، کیان صادقی، کوسار پیک، آرتیکا نرگسی، کیان خیرآبادی، ارشیا زندی مطلق) مقام سوم
دلایل اهمیت این دوره از مسابقات
۱. کسب بالاترین افتخار در تاریخ ورزش شنا کردستان ازلحاظ تعداد و جنس مدال و رکوردشکنی در ایران در ۱۰۰ متر آزاد
۲. حضور بخش خصوصی برای اولین بار و نتیجه‌گیری در بالاترین سطح ممکن
۳. موفقیت در اولین گروه سنی قهرمانی
توضیح اینکه در صورت اجرای برنامه‌ای منظم، تداوم این مدال‌آوری در رده‌های سنی آینده بیشتر امکان‌پذیر است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...