رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵
 • کد خبر : 1167
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اینجا چه خبر است
قابل توجه شهرداری سنندج

اینجا چه خبر است

اگر گذرتان به محله مبارک‌آباد سنندج افتاده باشد درست در خیابان امانیه ورودی یک پارک را می بینی که از خیابان بیست متری به یک منزل شخصی ختم می‌شود. پلاکهای همجوار که تغییر سطح پیدا کرده‌اند و می‌بایست از چند پله بالا روند تا به منزل خود دسترسی پیدا کنند چه گناهی کرده‌اند و جوابگوی […]

اگر گذرتان به محله مبارک‌آباد سنندج افتاده باشد درست در خیابان امانیه ورودی یک پارک را می بینی که از خیابان بیست متری به یک منزل شخصی ختم می‌شود. پلاکهای همجوار که تغییر سطح پیدا کرده‌اند و می‌بایست از چند پله بالا روند تا به منزل خود دسترسی پیدا کنند چه گناهی کرده‌اند و جوابگوی افت مرغوبیت ملک آنها را چه کسی است!
در ضلع جنوبی این ملک، فضای سبزی واقع است که در طرح جامع شهری جزو فضای سبز محله می‌باشد. جدا از نیاز حیاتی ساکنین منطقه به فضای سبز، در این چند هکتار طی دو دهه گذشته صدها کاج غرس شده و زمین آن به صورت بلااستفاده رها شده و محلی برای جمع شدن آشغالهای منازل اطراف است. در حالیکه این زمین دارای آب جاری از کوه ابیدر، خاک مرغوب و موقعیت بسیار عالی است و تا کنون از تبدیل شدن آن به پارک و فضای سبز مناسب خودداری شده است.
در حالیکه در هر گوشه‌ای از شهر سنندج می بینیم شهرداری درصدد توسعه فضای سبز است رها کردن این حجم از فضای شهری برای ساکنین محل جای سوال دارد. آیا کسی مانع است؟ آیا اراده و خواست یک نفر بر اهالی یک محله ترجیح دارد؟ همه چیز برای ایجاد فضای دلچسب در این نقطه از شهر مهیاست، اما چرا اقدام نمیشود الله اعلم؟!!
خلاصه اینکه صرفنظر از تخلفات جزیی که در بنای مورد اشاره، پنچره‌ای دیده می‌شود که رو به به فضای سبز واقع شده؛ ایجاد معبر اختصاصی به خیابان؛ عبور خودرو به جنب منزل و در نهایت با دست‌کاری شیب کوچه، یک معبر عمومی به کوچه‌ای کاملا اختصاصی تبدیل شده است. همه اینها دست به دست هم داده تا منزل مذکور به یک ملک سه کله با عبور ماشین رو تبدیل شود. لطفا شهرداری سنندج پاسخ دهد.

جمعی از اهالی خیابان امانیه

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.