رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۸
 • کد خبر : 1170
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : حضور ۳۰گروه در جشنواره موسیقی له‌یلاخ

دومین جشنواره موسیقی له‌یلاخ روزهای چهاردهم و پانزدهم شهریور در دهگلان برگزار می‌شود. «موسی فلاحی» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهگلان در گفت‌وگو با خبرنگار روژان برگزاری این جشنواره را در راستای ایجاد نشاط و شادابی و حفظ موسیقی فولکلور منطقه مهم دانست و افزود ۳۰ تا ۳۲ گروه موسیقی از استانهای کردستان، […]

دومین جشنواره موسیقی له‌یلاخ روزهای چهاردهم و پانزدهم شهریور در دهگلان برگزار می‌شود.
«موسی فلاحی» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهگلان در گفت‌وگو با خبرنگار روژان برگزاری این جشنواره را در راستای ایجاد نشاط و شادابی و حفظ موسیقی فولکلور منطقه مهم دانست و افزود ۳۰ تا ۳۲ گروه موسیقی از استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام و آذربایجان غربی در جشنواره حضور دارند.

وی با اشاره به استقبال گروههای موسیقی و حضور ۱۵ گروه از شهرستان دهگلان در جشنواره ‌له‌یلاخ گفت: در طول دو روز برگزاری جشنواره گروههای موسیقی تواناییهای خود را در بخشهای مقام، حیران و بیت‌خوانی، هوره و دیگر آواهای فولکلور به نمایش خواهند گذاشت.
فلاحی، تجلیل از خانواده‌های «شاه‌ملکی» از کرمانشاه و «عبدالله قربانی» از سنندج و برگزاری نمایشگاه کتاب و لباس محلی منطقه لیلاخ و ایجاد غرفه انواع سازهای سنتی موسیقی ایرانی را از بخشهای جانبی جشنواره اعلام و اظهار امیدواری کرد این جشنواره موجب حفظ و تقویت آواهای محلی و موسیقی فولکلور کردی شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.