رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
 • الجمعة ۸ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Friday 19 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۶
 • کد خبر : 1173
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : هدف ما لیگ دسته دو باشگاه‌های استان است
رییس هیئت مدیره‌ کمپ ترک اعتیاد زندگی دوباره سنندج:

هدف ما لیگ دسته دو باشگاه‌های استان است

علی اشرف امینی رییس هیئت مدیره‌ کمپ ترک اعتیاد زندگی دوباره سنندج از حضور تیم فوتبال روستای حسن آباد با عنوان «تیم کانون ترک اعتیاد زندگی دوباره سنندج» در جام روستایی و عشایری خبر داد. به گزارش خبرنگار ما علی اشرف امینی با اشاره به اینکه ایجاد بستر برای پرداختن به ورزش یکی از راهکارهای […]

علی اشرف امینی رییس هیئت مدیره‌ کمپ ترک اعتیاد زندگی دوباره سنندج از حضور تیم فوتبال روستای حسن آباد با عنوان «تیم کانون ترک اعتیاد زندگی دوباره سنندج» در جام روستایی و عشایری خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما علی اشرف امینی با اشاره به اینکه ایجاد بستر برای پرداختن به ورزش یکی از راهکارهای جلوگیری از اعتیاد جوانان است گفت: با درک این مهم نسبت به حمایت مادی و معنوی و تامین هزینه‌های تیم مزبور جهت حضور در جام روستایی و عشایری اقدام کردیم و در گام نخست تمام هزینه‌های ثبت‌نام، بیمه بازیکنان، تهیه‌ی لباس و کفش ورزشی و دیگر مخارج از جمله هزینه‌ی ایاب و ذهاب توسط دکتر «بابک قطبی» رییس بیمارستان بعثت سنندج تامین شد.
رییس هیئت مدیره‌ کمپ ترک اعتیاد زندگی دوباره سنندج افزود: مدتی بود در صدد تشکیل یک تیم فوتبال بودیم که با مراجعه آقای «فرشید خسروی» کاپیتان تیم فوتبال روستای حسن‌آباد و درخواست کمک ایشان، به‌عنوان اسپانسر این تیم را تحت پوشش قرار دادیم و امیدواریم با تمرین، تقویت روحیه بازیکنان و حمایت‌های مسئولین و دعای خیر مردم بتوانیم سال دیگر مجوز حضور در لیگ دسته دوم باشگاه‌های استان را بدست آوریم.

IMG_20160829_181606
امینی اظهار داشت: پس از مشورت و رایزنی و استمداد از خیرین شهر اولین کسی که به درخواست ما لبیک گفت جناب آقای دکتر قطبی بود که در این جا از این انسان والا قدردانی و سپاس‌گزاری می‌کنیم و امید داریم که سایر خیرین نیز در مراحل بعدی و صعود تیم، ما را همراهی کنند. بدون شک ترغیب و تشویق جوانان به ورزش و سوق دادن آنان به فعالیت‌های اجنماعی و ورزشی از وظایف همه‌ی همگان است و امیدواریم که بتوانیم مقدمات فعالیت جوانان به ورزش را بیش از پیش فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه در اثر بیکاری جوانان متاسفانه به دام اعتیاد می‌افتند افزود: جای بسی تاسف است که پدیده شوم اعتیاد در حال حاضر به جوانان روستاها هم سرایت کرده است.
وی استعداد جوانان کردستان را در ورزش یک فرصت و ظرفیت خوب برای مطرح کردن نام استان دانست و گفت: حفظ روحیه‌ی سلامت جوانان و دور کردن آنان از دام اعتیاد وظیفه‌ی همه فعالان اجتماعی و فرهنگی و ورزشی است و از همه‌ی عزیزان عاجزانه دعوت می‌کنیم ما را در این امر مهم کمک کنند. اعتلای ورزشی استان امری نیست که تنها از عهده یک سازمان و یا یک فرد براید. کمک‌های گذشته و حال افرادی چون دکتر قطبی هرچند قابل تقدیر است اما کافی نیست باید سایر افراد هم در عرصه عمل، وارد این میدان شوند، چراکه امروز نسبت به هر زمان پدیده‌ی اعتیاد جوانان ما را تهدید می‌کند.
«فرشید خسروی» کاپیتان تیم «کانون ترک اعتیاد زندگی دوباره سنندج» نیز گفت: سال گذشته برای شرکت در مسابقات مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم حتی برای ثبت نام و پرداخت ورودی، از بین اعضای تیم پول جمع آوری کردیم. خوشبختانه امسال حمایت بزرگواران زیادی را پشت سر داریم. طوریکه توانستیم تیمی منسجم از روستای حسن آباد، دور هم جمع کنیم و آنها را سازماندهی نماییم.
وی افزود: ما بازیکنانی داریم که از نظر فنی حتی قابلیت بازی در لیگ برتر را دارند و جز بازیکن‌های موفق می‌باشند.
تیم تحت پوشش کمپ ترک اعتیاد زندگی دوباره هفته گذشته در دو مسابقه شرکت کرد که دیدار نخست روز دوشنبه ۸ شهریور با نتیجه سه بر صفر بر تیم روستای نوره فایق آمد و در دیدار دوم که مورخ ۱۰ شهریور برگزار شد تیم روستای باباریز را با نتیجه سه بر دو مغلوب کرد.
اعضای تیم:
اسپانسر مالی: دکتر بابک قطبی
مدیر: علی اشرف امینی
سرپرست: عزیز عزیزی
مربی:امید فرجی
کاپیتان: فرشید خسروی
بازیکنان: صباح خانی – آرام صالحی – پیمان باباخانی – کامران ابراهیمی – عبدالله میرزایی – محمد محمدی – رامین شهبازیان – فرید خدامرادی – فرشید خسروی – حامد حاجی‌ویسه – دیاکو کاظمی – رامین عزیزی – ساسان نزاکتی – میلاد فاتحی – سینا نوری – محمد حسینی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...