رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۰
 • کد خبر : 1192
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مکان زباله های مریوان جابجا می شود
شهردار مریوان خبرداد؛

مکان زباله های مریوان جابجا می شود

روژان: شهردار مریوان با اشاره به تلاش شبانه روزی برای حل زباله های شهر، گفت: تا پایان سالجای مکان جدید دفع زباله‌های شهر مریوان مشخص خواهد شد. به گزارش خبرنگار زریوار خبر، فواد کریمی در واکنش به انتقاد جمعی از شهروندان از مشکل زباله های این شهر، اظهار داشت: بعد از برگزاری جلسات متعدد با […]

روژان: شهردار مریوان با اشاره به تلاش شبانه روزی برای حل زباله های شهر، گفت: تا پایان سالجای مکان جدید دفع زباله‌های شهر مریوان مشخص خواهد شد.
به گزارش خبرنگار زریوار خبر، فواد کریمی در واکنش به انتقاد جمعی از شهروندان از مشکل زباله های این شهر، اظهار داشت: بعد از برگزاری جلسات متعدد با مسئولین شهر و اهالی مردم عصر آباد مشکل دفع زباله ها به نتیجه رسید و مقرر شد تا پایان سالجاری زباله‌ها در همان مکان قبلی بین روستا عصرآباد و آرامستان بهشت مصطفی مشهور به “چاله چره” این شهرستان تخلیه و دفع شود اما تا پایان سال ۹۵ مکان یابی جدید جهت جابجایی دفع زباله ها تعیین می شود.
زباله های مریوان، سالهاست در نزدیکی روستای عصرآباد دفع می شد که با اعتراض مردم روستاهای مجاور از هفته گذشته به یکی از مشکلات مریوان تبدیل شد بطوری که ۷۲ ساعت زباله های شهر جمع آوری نشدند و این امر موجب نارضایتی و اعتراض اهالی شهر مریوان از شهرداری و شورای شهر شد.
کریمی در گفتگو با زریبارخبر تأکید کرد: کلیه زباله های سطح شهر جمع آوری خواهد شد و طبق صورتجلسه فرمانداری این شهرستان تا پایان سال نیز نسبت به جابجایی مکان زباله ها اقدام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.