رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۲ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 23 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
 • کد خبر : 1198
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اسحاق ابراهیمی مدیرکل جدید زندان های کردستان شد
در مراسمی باحضور مدیرعامل ستاد دیه کشور

اسحاق ابراهیمی مدیرکل جدید زندان های کردستان شد

در مراسمی از زحمات اسدالله گرجی زاده تقدیر و اسحاق ابراهیمی به عنوان مدیر جدید این نهاد در استان کردستان معرفی شد. به گزارش خبرنگار ما مدیرعامل ستاد دیه کشور در این مراسم گفت: از ابتدای تأسیس ستاد دیه در کشور تاکنون ۹۶ هزار نفر از زندانیان آزاد شدند. اسدالله جولایی افزود: با تصویب قانون […]

در مراسمی از زحمات اسدالله گرجی زاده تقدیر و اسحاق ابراهیمی به عنوان مدیر جدید این نهاد در استان کردستان معرفی شد.
به گزارش خبرنگار ما مدیرعامل ستاد دیه کشور در این مراسم گفت: از ابتدای تأسیس ستاد دیه در کشور تاکنون ۹۶ هزار نفر از زندانیان آزاد شدند.
اسدالله جولایی افزود: با تصویب قانون بیمه شخص ثالث زندانیان جرایم غیرعمد و رانندگان بسیار کمتر از گذشته شده‌ است. با این حال، در حال حاضر کمتر از ۱۰۰۰ راننده زندانی در کشور داریم.
مدیرکل جدید زندان‌های کردستان نیز با اشاره به اینکه محدودیت امکانات و نیروهای انسانی متخصص از جمله‌ محدودیت‌هایی است که باید با دانش زندانبانی بر آنها غلبه کرد، گفت: توجه جدی به تولید فکر و انتقاد و اندیشه و نظرات کارکنان زندان و توجه شایسته سالاری از جمله اولویت‌های وی خواهد بود.
مدیرکل سابق زندان های استان کردستان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه زندان‌های استان در زمینه فرهنگی و آموزشی در کشور در رتبه اول قرار دارند گفت: آسیب‌ها در زندان‌های استان به حداقل رسیده است.
گرجی زاده پس از شش سال کردستان را تر کرد و به اصفهان رفت تا در آنجا اداره کل زندانها را مدیریت کند.
مدیرکل جدید زندان های کردستان هم با اشاره به دانش زندانبانی گفت: توجه به امنیت زندان و اصلاح و تربیت نیاز به رویکردی نوین و حرفه ای و تقویت دانش زندانبانی دارد.
اسحاق ابراهیمی توجه جدی به تولید فکر و استفاده از نظرات کارکنان زندان را محور برنامه های خود عنوان و بر تعامل با دستگاه قضایی برای کاهش جمعیت زندانیان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...