رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
 • کد خبر : 1198
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اسحاق ابراهیمی مدیرکل جدید زندان های کردستان شد
در مراسمی باحضور مدیرعامل ستاد دیه کشور

اسحاق ابراهیمی مدیرکل جدید زندان های کردستان شد

در مراسمی از زحمات اسدالله گرجی زاده تقدیر و اسحاق ابراهیمی به عنوان مدیر جدید این نهاد در استان کردستان معرفی شد. به گزارش خبرنگار ما مدیرعامل ستاد دیه کشور در این مراسم گفت: از ابتدای تأسیس ستاد دیه در کشور تاکنون ۹۶ هزار نفر از زندانیان آزاد شدند. اسدالله جولایی افزود: با تصویب قانون […]

در مراسمی از زحمات اسدالله گرجی زاده تقدیر و اسحاق ابراهیمی به عنوان مدیر جدید این نهاد در استان کردستان معرفی شد.
به گزارش خبرنگار ما مدیرعامل ستاد دیه کشور در این مراسم گفت: از ابتدای تأسیس ستاد دیه در کشور تاکنون ۹۶ هزار نفر از زندانیان آزاد شدند.
اسدالله جولایی افزود: با تصویب قانون بیمه شخص ثالث زندانیان جرایم غیرعمد و رانندگان بسیار کمتر از گذشته شده‌ است. با این حال، در حال حاضر کمتر از ۱۰۰۰ راننده زندانی در کشور داریم.
مدیرکل جدید زندان‌های کردستان نیز با اشاره به اینکه محدودیت امکانات و نیروهای انسانی متخصص از جمله‌ محدودیت‌هایی است که باید با دانش زندانبانی بر آنها غلبه کرد، گفت: توجه جدی به تولید فکر و انتقاد و اندیشه و نظرات کارکنان زندان و توجه شایسته سالاری از جمله اولویت‌های وی خواهد بود.
مدیرکل سابق زندان های استان کردستان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه زندان‌های استان در زمینه فرهنگی و آموزشی در کشور در رتبه اول قرار دارند گفت: آسیب‌ها در زندان‌های استان به حداقل رسیده است.
گرجی زاده پس از شش سال کردستان را تر کرد و به اصفهان رفت تا در آنجا اداره کل زندانها را مدیریت کند.
مدیرکل جدید زندان های کردستان هم با اشاره به دانش زندانبانی گفت: توجه به امنیت زندان و اصلاح و تربیت نیاز به رویکردی نوین و حرفه ای و تقویت دانش زندانبانی دارد.
اسحاق ابراهیمی توجه جدی به تولید فکر و استفاده از نظرات کارکنان زندان را محور برنامه های خود عنوان و بر تعامل با دستگاه قضایی برای کاهش جمعیت زندانیان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.