رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۰
 • کد خبر : 1211
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : خبرنگار پیشکسوت سقزی به دیار باقی شتافت

روژان: مرحوم صادقی در دوران حیات به ویژه در دهه ۷۰ یادداشتهای موثری از کمبودها و رنج و مرارت مردم سقز و نیازمندیهای این شهرستان در روزنامه کیهان منتشر کرد.

حاج محمدعلی صادقی، خبرنگار و روزنامه‌نگار پیشکسوت سقزی به دیار باقی شتافت.
صادقی متولد سال ۱۳۰۷ بود و با روزنامه کیهان از پیش از انقلاب اسلامی تا زمان مرگ، همکاری داشت و از اولین خبرنگاران در شهرستان سقز به شمار می‌آید.
مرحوم صادقی در دوران حیات به ویژه در دهه ۷۰ یادداشتهای موثری از کمبودها و رنج و مرارت مردم سقز و نیازمندیهای این شهرستان در روزنامه کیهان منتشر کرد و همچنین با نشریات مختلف همکاری داشت و زندگی خود را وقف ترویج کتاب و کتابخوانی کرد.
وی فردی خیر بود و در ساخت بیمارستان کنونی امام خمینی که پیش از انقلاب ساخته شده است، همکاری داشته و یکی از موسسین صندوق قرض‌الحسنه بلال حبشی سقز نیز می‌باشد.
وی پس از یک دوره بیماری، روز پنجشنبه دار فانی را وداع گفت و در آرامستان آیچی سقز به خاک سپرده شد.
هفته نامه روژان ضایعه فقدان حاج علی صادقی را به مردم فرهنگ دوست سقز، اصحاب رسانه و خانواده گرامی آن مرحوم تسلیت می گوید.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.