رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۸
 • کد خبر : 1219
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : برای جمع‌آوری زباله‌های سد وحدت سه میلیون تومان در ماه هزینه می‌شود

روژآن: بارش‌ها نسبت به درازمدت نیز بیش از ۲۰ درصد افزایش داشت که موجب سرریز شدن بیشتر سدهای استان شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با اشاره به اینکه در طول سه سال گذشته یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای سدسازی سرمایه‌گذاری شده است گفت: این حجم سرمایه‌گذاری برای بهبود شرایط کردستان است.
«اقبال شاه‌نظری» در جمع خبرنگاران افزود: در طول برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه در حوزه آب استان دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و برای به انجام رساندن پروژه‌های حوزه آب در چشم‌انداز برنامه ششم توسعه نیز دو هزار میلیارد تومان دیگر تأمین مالی باید در نظر گرفته شود.
وی حجم سرمایه‌گذاری در بخش آب استان و در پروژه‌های سدسازی و مهار آب‌ها، احداث شبکه‌های آبیاری و زهکشی پایاب سدها، طرح‌های آب‌رسانی به شهرها و طرح‌های انتقال حوضه‌ای آب به دشت‌های شرقی استان تا پایان سال مالی گذشته را ۲۸ هزار و ۱۰۴ میلیارد ریال عنوان کرد.
وی کاهش حجم آب‌های زیرزمینی را نگران‌کننده دانست و گفت: در سال گذشته ۶۰۰ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد و تا پایان سال جاری هم باید ۵۰۰ چاه غیرمجاز مسدود شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان ظرفیت آب‌های استان کردستان را ۱.۵ میلیارد مترمکعب عنوان کرد و گفت: کردستان ۳.۱ درصد بارش‌ها و ۶.۶ درصد کل رواناب‌های کشور را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به رشد ۵۰ درصدی بارش‌ها در سال جاری گفت: بارش‌ها نسبت به درازمدت نیز بیش از ۲۰ درصد افزایش داشت که موجب سرریز شدن بیشتر سدهای استان شد.
شاه‌نظری با اشاره به اعتراض انجمن‌های زیست‌محیطی به آلودگی سواحل سد وحدت سنندج گفت: برای حمل‌ونقل زباله‌های حاشیه این سد مبلغ سه میلیون تومان در ماه هزینه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.