رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۲
 • کد خبر : 1222
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بازی حق همه‌ی کودکان است

١٨ شهریور برای بسیاری از کودکان روستا یکی از بهترین روزهای زندگیشان بود و به وضوح شادی و نشاط در صورت آنها دیده می‌شد.

مریوان/ خبرنگار روژان/با شعار “کایه مافی هه‌موو مناڵێکە” (بازی حق همه‌ی کودکان است) انجمن سبز چیا هدایای خود را تقدیم به کودکان روستای “گله” کرد.
روز پنجشنبه (١٨ شهریور ١٣٩۵) اعضای کمیته‌ی آموزش و کودکان انجمن سبز چیا با حضور در روستای گله ضمن آموزش مسائل زیست محیطی و بهداشتی به اهالی روستا در کاری زیبا اقدام به پخش بسته‌های اسباب بازی درمیان کودکان این روستا کردند. لازم به ذکر است اسباب بازی‌های مذکور طی هفته‌های گذشته توسط مردم به انجمن اهدا شده بود و انجمن هم اقدام به بسته‌بندی و اهدا آنها کرد. ١٨ شهریور برای بسیاری از کودکان روستا یکی از بهترین روزهای زندگیشان بود و به وضوح شادی و نشاط در صورت آنها دیده می‌شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.