رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۵
 • کد خبر : 1258
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کردستان باید دودستی بر سر بکوبد
رییس مجمع نمایندگان کردستان: وقتی اصفهان از کمبود بودجه می‌گرید؛

کردستان باید دودستی بر سر بکوبد

روژان: اگر استان‌هایی مانند اصفهان از کمبود زیرساخت‌ها و نبود بودجه گریه می‌کنند، کردستان باید به خاطر مشکلات زیادی که دارد دو دستی بر سربکوبد.

روژان: رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس با اشاره به مشکلات متعدد در کردستان گفت: اگر استان‌هایی مانند اصفهان از کمبود زیرساخت‌ها و نبود بودجه گریه می‌کنند، کردستان باید به خاطر مشکلات زیادی که دارد دو دستی بر سربکوبد.
به گزارش خبرنگار روژان، منصور مرادی شامگاه سه شنبه در آئین معارفه مدیرکل جدید تامین اجتماعی استان کردستان با بیان اینکه کردستان از نظر فرهنگی و گردشگری ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد، افزود: متاسفانه در این زمینه‌ها سرمایه‌گذاری صورت نگرفته و بسیار عقب هستیم.
نماینده مریوان و سروآباد، نیروی انسانی متخصص و توانمند را بزرگترین سرمایه‌ کردستان دانست و گفت: این جای سوال است که چرا دولت از این ظرفیت در پست‌های کلان کشوری استفاده نمی‌کند؟ آیا از دیدگاه دولت، افرادی در این استان لیاقت انتصاب در پست‌های کلان کشوری را ندارند؟
وی حضور ۳ نفر از نمایندگان کردستان در کمیسیون برنامه و بودجه را فرصت خوبی برای جذب اعتبار در حوزه‌های مختلف برای استان دانست و گفت: متاسفانه مدیران استان از این ظرفیت به نفع توسعه استان بهره‌ نمی‌گیرند.
مرادی ضعف ساختار اداری و ناتوانی برخی مدیران را مانع توسعه استان عنوان کرد و اظهار داشت: مدیرانی که منتظر بمانند بودجه برسد بعد کاری انجام دهند، در استان کردستان که عمر مفید کاری آن ۶ ماهه اول سال است به درد این استان نمی‌خورد.
در این مراسم که معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی نیز حضور داشت، از زحمات فریدون خدابنده‌لو تقدیر و سید صلاح قریشی به عنوان مدیر کل جدید این نهاد معرفی شد.
قریشی، دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی بوده و پیش از این معاون این سازمان در کردستان بوده است و فریدون خدابنده‌لو، مدیرکل سابق تامین اجتماعی استان کردستان که به مدت شش سال این مسؤلیت را عهده دار بود بازنشسته شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.