رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۷
 • کد خبر : 1269
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : واگذاری ۴ عمارت تاریخی سنندج برای فعالیتهای فرهنگی
رییس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان خبر داد؛

واگذاری ۴ عمارت تاریخی سنندج برای فعالیتهای فرهنگی

روژان: اداراتی که این اماکن به آنها واگذار می شوند باید برابر ضوابط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آنها را مرمت، بازسازی و نگهداری کنند و حق هیچگونه دخل و تصرف و تغییر در کاربری آنها را ندارند.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان پیشنهاد کرد حق بهره برداری از چهار عمارت تاریخی سنندج برای فعالیت های فرهنگی واگذار شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه استان کردستان؛ بهرام نصراللهی زاده در جلسه ای که به منظور بررسی نحوه واگذاری حق بهره برداری اماکن تاریخی به نهادهای متقاضی برگزار شد، گفت: واگذاری حق بهره برداری از عمارت مصری به پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان، عمارت احمد زاده به بنیاد نخبگان، عمارت امین الاسلام سنندجی به بنیاد ایران شناسی و منزل احمدی در کوچه یمین لشکر به حوزه هنری، از مواردی است که به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد شده است. وی افزود: هدف غایی واگذاری اینگونه اماکن تعریف کاربری و بهره برداری مناسب توام با مرمت، بازسازی و نگهداری آنان است. ادارات و نهادهای فرهنگی که این اماکن به آنها واگذار می شوند باید برابر ضوابط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آنها را مرمت، بازسازی و نگهداری کنند و برابر قانون حق هیچگونه دخل و تصرف و تغییر در کاربری آنها را ندارند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.