رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۹
 • کد خبر : 1272
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : ۴۸زندانی جرائم غیرعمد در کردستان آزاد شدند
مدیرکل زندان‌های کردستان:

۴۸زندانی جرائم غیرعمد در کردستان آزاد شدند

روژان: مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: با گذشت شکات از ابتدای امسال تاکنون ۴۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان آزاد شدند. به گزارش خبرنگار ما، اسحاق ابراهیمی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۹۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان در زندان‌های استان چشم انتظار آزادی و کمک‌های مردمی هستند که گذشت شکات و برگشتن […]

روژان: مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: با گذشت شکات از ابتدای امسال تاکنون ۴۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان آزاد شدند.
به گزارش خبرنگار ما، اسحاق ابراهیمی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۹۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان در زندان‌های استان چشم انتظار آزادی و کمک‌های مردمی هستند که گذشت شکات و برگشتن ۴۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان به آغوش گرم خانواده‌هایشان مهر تاییدی بر ادعای با گذشت بودن مردم این خطه از کشور دارد.
وی گفت: تعداد زندانیان آزاد شده از ابتدای امسال تاکنون ۴۸ نفر زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان بوده که میزان بدهی این تعداد زندانی آزاد شده یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که با گذشت شکات زندانیان آزاد شدند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان تصریح کرد: کمک به گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه موجب کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها‌ست و بسیاری از پرونده‌های قضایی را می‌شود با پادرمیانی بزرگان و ریش‌سفیدان حل و فصل کرد و از ورود آنها به محاکم قضایی که ممکن است منجر به مجازات حبس نیز شود جلوگیری کرد.
وی گفت: متاسفانه تعدادی از افراد جامعه به دلیل عدم آشنایی با قوانین مرتکب فعلی شده‌اند که قانون‌گذار آن را جرم تلقی کرده و برای آن مجازات در نظر گرفته که بدهکاری مالی (به جز کلاهبرداری)، تصادف منجر به جرح، حوادث کارگاهی، مهریه و نفقه شامل این موارد است.
ابراهیمی از دست و پنجه نرم‌ کردن خانواده‌های زندانیان بویژه زندانیان جرائم غیرعمد با آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی عدیده سخن گفت و افزود: خانواده‌های این دسته از زندانیان که به طور ناخواسته روانه زندان شده‌اند عمدتاً در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی به دلیل عدم حضور سرپرست خانواده هستند.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.