رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
 • الجمعة ۸ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Friday 19 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۹
 • کد خبر : 1272
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : ۴۸زندانی جرائم غیرعمد در کردستان آزاد شدند
مدیرکل زندان‌های کردستان:

۴۸زندانی جرائم غیرعمد در کردستان آزاد شدند

روژان: مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: با گذشت شکات از ابتدای امسال تاکنون ۴۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان آزاد شدند. به گزارش خبرنگار ما، اسحاق ابراهیمی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۹۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان در زندان‌های استان چشم انتظار آزادی و کمک‌های مردمی هستند که گذشت شکات و برگشتن […]

روژان: مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: با گذشت شکات از ابتدای امسال تاکنون ۴۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان آزاد شدند.
به گزارش خبرنگار ما، اسحاق ابراهیمی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۹۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان در زندان‌های استان چشم انتظار آزادی و کمک‌های مردمی هستند که گذشت شکات و برگشتن ۴۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان به آغوش گرم خانواده‌هایشان مهر تاییدی بر ادعای با گذشت بودن مردم این خطه از کشور دارد.
وی گفت: تعداد زندانیان آزاد شده از ابتدای امسال تاکنون ۴۸ نفر زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان بوده که میزان بدهی این تعداد زندانی آزاد شده یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که با گذشت شکات زندانیان آزاد شدند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان تصریح کرد: کمک به گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه موجب کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها‌ست و بسیاری از پرونده‌های قضایی را می‌شود با پادرمیانی بزرگان و ریش‌سفیدان حل و فصل کرد و از ورود آنها به محاکم قضایی که ممکن است منجر به مجازات حبس نیز شود جلوگیری کرد.
وی گفت: متاسفانه تعدادی از افراد جامعه به دلیل عدم آشنایی با قوانین مرتکب فعلی شده‌اند که قانون‌گذار آن را جرم تلقی کرده و برای آن مجازات در نظر گرفته که بدهکاری مالی (به جز کلاهبرداری)، تصادف منجر به جرح، حوادث کارگاهی، مهریه و نفقه شامل این موارد است.
ابراهیمی از دست و پنجه نرم‌ کردن خانواده‌های زندانیان بویژه زندانیان جرائم غیرعمد با آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی عدیده سخن گفت و افزود: خانواده‌های این دسته از زندانیان که به طور ناخواسته روانه زندان شده‌اند عمدتاً در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی به دلیل عدم حضور سرپرست خانواده هستند.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...