رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۹
 • کد خبر : 1330
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سیاست دولت کمک به اسقلال مالی نشریات است
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در جمع مدیران مسوول نشریات محلی کردستان:

سیاست دولت کمک به اسقلال مالی نشریات است

روژان: بر این باورم که کمک مستقیم دولت مطبوعات را از رسالتشان دور می‌کند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیاست دولت کمک به اسقلال مالی نشریات است. بر این باورم که کمک مستقیم دولت مطبوعات را از رسالتشان دور می‌کند.
به گزارش خبرنگار روژان، دکتر حسین انتظامی چهارشنبه شب در نشست با اصحاب رسانه استان کردستان، ظرفیت بالای این استان را برای توسعه فعالیت‌های مطبوعاتی مهم دانست و افزود: با توجه به اینکه کردستان یک استان مرزی است، همگرایی این استان برای منافع ملی و امنیت کشور بسیار حائز اهمیت است.
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در ادامه سخنان خود در مورد برگزاری جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای مطبوعات در استان‌ها گفت: با برگزاری جشنواره‌های فرمایشی و بدون شفافیت مخالفم. باید جشنواره‌ها براساس اصول طراحی شده و سیاستگذاری‌های مرکز برگزار شود.
وی همچنین یکی از آفتهای عرصه خبر را حضور افراد غیرخبرنگار و ویزیتور عنوان کرد و گفت: این سیاست را داریم که خبرنگاران واقعی پالایش شوند و رسته ویزیتور و خبرنگار از دیگر جدا شود.
انتظامی همچنین بر عزم دولت برای تقویت نشریات محلی تاکید کرد و با اشاره به اینکه برای رسیدن به توسعه راهی جز تقویت نشریات محلی نیست تصریح کرد: نشریات نیز باید در راستای قانون خبرنگاران خود را بیمه کنند تا استقلال و ثبات حرفه ای خبرنگاران رعایت شود.
وی یکی از آسیب‌ها را در استان‌ها دوگانگی و تقابل میان نشریات سراسری و محلی عنوان کرد و افزود: فقط نشریاتی که دارای پروانه هستند ادارات ارشاد موظف هستند به آنها آگهی دهند. وی به متولیان اداره فرهنگ و ارشاد استان توصیه کرد بر فعالیت دفاتر روزنامه‌ها بیشتر نظارت کنند و به دفاتری که فاقد پروانه هستند آگهی ندهند.

دکتر انتظامی با اشاره به اینکه در بسیاری از دفاتر نشریات سراسری در استانها خلاف قاعده و قانون عمل می شود و ما به دنبال قانونمند کردن روند فعالیت در این دفاتر هستیم این را هم گفت که از آنجا که روزنامه های کیهان، اطلاعات و جمهوری اسلامی در دفاتر استانها افراد حقوق بگیر دارند نیازی به تشریفات اداری برای صدور پروانه ندارند و ادارات ارشاد در استانها باید پروانه فعالیت این دفاتر را خارج از قواعد مرسوم صادر کنند.
وی خاطرنشان کرد: باید ۷۰ درصد آگهی‌ها در استان‌ها بین نشریات محلی توزیع شود و این مسئله نیز باید در کردستان رعایت شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.