رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۲
 • کد خبر : 1333
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اهانت به مقدسات مذاهب اسلامی خط قرمز نظام است
معاون ارتباطات دفتر رهبری در سنندج:

اهانت به مقدسات مذاهب اسلامی خط قرمز نظام است

روژان: اهانت به مقدسات دیگر مذاهب اسلامی خط قرمز نظام است که یک حکم شرعی و حکومتی است که از سوی رهبری صادر شده است.

معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری گفت: اهانت به مقدسات دیگر مذاهب اسلامی خط قرمز نظام است که یک حکم شرعی و حکومتی است که از سوی رهبری صادر شده است و اگر کسی این خط قرمز را شکست باید با آنها برخورد کرد و در ایران عده‌ای درصدد این هستند که اختلاف ایجاد کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی ظهر امروز پنچ شنبه ۸ مهر ماه جاری در نشست تخصصی ائمه جمعه استان کردستان که در سنندج برگزار شد، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی خصوصا شهید شیخ‌الاسلام اظهار داشت: در سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان که بنده نیز شرف حضور داشتم به خدمت شهید والامقام شیخ‌الاسلام رسیدیم و ایشان فردی با اخلاص، یکپارچه صفا و پاکی بودند.
وی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم، گفت: جای سوال دارد که چه اتفاقی رخ داد که بعد از ۶۰سال از ظهور اسلام و بعثت نبی مکرم اسلام(ص) فرزند پیامبر(ص) که آنطور مورد توجه ایشان بودند برای حفظ اسلام کشته شود و اگر واقعه عاشورا به دست مسلمانان اتفاق نمی‌افتاد آنقدر مهم نبود.
معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری بی‌بصیرتی در مسائل دینی را آفت بزرگی دانست و تصریح کرد: در حوادث عاشورا که مردم بصیرت لازم را در دین نداشتند باید برای دیگران بازگو کنیم چون از این حوادث باید درس بگیریم بی‌بصیرتی مردم در مسائل دینی آفت بزرگی است زیرا اگر بصیرت دینی نباشد همان دین و اعتقادات موجب گمراهی مردم می‌شود.
وی گفت: بسیاری از کسانی‌که تلاوت قرآن می‌کنند و خلاف آنچه که مورد رضایت پیامبر(ص) است قرآن را تفسیر می‌کنند و برداشتی از قرآن دارند که موجب انحراف و گمراهی آنها می‌شود قرآن آنها را لعن می‌کند.
حجت الاسلام و المسلمین مروی افزود: نبی مکرم اسلام(ص) به برکت قرآن بزرگ‌ترین تمدن را بوجود آورد اما هر جا که مسلمانان از اسلام فاصله گرفتند دشمنان آنها را مغلوب کردند و بر آنها مسلط شدند.
وی با اشاره به وضعیت کنونی مسلمانان، اظهار کرد: وضعیت کنونی مسلمانان با وجود کشتارها و جنگ‌هایی که وجود دارد واقعا دردناک است که عده‌ای به نام دین و شهادت در راه به خدا جان عده‌ای دیگر از مسلمانان می‌افتند و آنها را می‌کشند و کسانی در پشت پرده این کشتارها هستند می‌دانند که چیکار انجام می‌دهند اما پیاده نظام و آنها از روی بی‌بصیرتی و ناآگاهی وارد این کار شده‌اند که این مخالف سیره پیامبر است.
رییس شورای نمایندگان ولی‌فقیه در مناطق قومی با اشاره به اهمیت روشنگری و تبیین درست مسائل در شرایط فعلی، گفت: در شرایط حساس اکنون روشنگری و تفسیر قرآن و بیان احادیث پیامبر(ص) برای نسل جوان وظیفه علما است و کار خطبای جمعه تبیین درست تفسیر قرآن و سیره پیامبر(ص) است.
وی با اشاره به ایجاد اختلاف و کینه توسط دشمنان در بین مسلمانان، گفت: مسلمانان با برادری، اخوت، صلح و دوستی در کنار هم زندگی می‌کردند اما کسانی موجب ایجاد اختلاف در جامعه شدند و اخوت و دوستی‌ها را به کینه و بغض تبدیل کردند و همچنان نیز در حال ایجاد اختلاف و کینه هستند.
معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری وجود برخی از شیعیان مغرض در دامن انگلیس را یک ابزار برای ایجاد اختلاف در مسلمانان دانست و تصریح کرد: آیا انگلیس دلش به حال شیعه یا اهل سنت سوخته است که یک عده از شیعیان مغرض را در پناه حکومت جائر و استعمارگر خود جای داده که کتابی پر از تهمت افتراء و دروغ در مورد همسران پیامبر نوشته است.
وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام بیش از خود مسلمانان برقدرت و نفوذ اسلام اذعان و تاکید دارند گفت: مسلمانان در ابتدای ظهور اسلام با گذشت ۳۰ سال توانستند امپراطوری‌های بزرگ قسطنطنیه و ایران را از بین ببرند و این نشان دهنده قدرت اسلام است که دشمنان به این موضوع پی برده‌اند و هیچوقت نخواهند گذاشت مسلمانان سر بلند کنند و متحد شوند و کینه قلبی آنها به مراتب بیش از آنچه است که در زبان بیان می‌کنند.
حجت الاسلام و المسلمین مروی با اشاره به حضور آمریکا و اسرائیلی ها در سرزمین حجاز، افزود: طبق اطلاعاتی که منتشر شده مسئولیت تامین امنیت سرزمین وحی را یک شرکت اسرائیلی بر عهده دارد که این برای مسلمانان یک ننگ است.
وی با اشاره به اینکه از روزی که وهابیت در میان اهل سنت و بهائیت در میان تشیع درست شد اختلاف مسلمانان شروع شده است، اظهار کرد: ریشه همه اختلاف‌های در بین مسلمانان وهابیت است و آنها بیشتر از آنکه علمای شیعه را بکشند علمای اهل سنت را به شهادت رسانده‌اند و به اصل اسلام ضربه زده اند
معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه در گذشته علمای بزرگ تشیع و تسنن در مجالس درس و بحث خود فقه همه مذاهب را بیان می‌کردند، گفت: فرهنگ وحدت و اتحاد در گذشته در بین علمای بزرگ تشیع و تسنن و در جلسات بحث آنها بوده و مبانی فقهی همه مذاهب را در دروس خود بیان می‌کردند اما هر کس بر اساس مبانی فقهی مذهب خود عمل می‌کرد و جنگ و نفرت و بغض و کینه‌ای نداشتند.
وی گفت: در سوریه یک یهودی آسیبی ندیده است اما مسلمانان را به جان هم انداخته‌اند و این کشور بزرگ اسلامی را با خاک یکسان کرده اند و کاری کرده‌اند حزب‌الله که بایستی خار چشم صهیونیست‌ها باشد در سوریه درگیر شود.
رییس شورای نمایندگان ولی‌فقیه در مناطق قومی با اشاره به اینکه آمریکا و صهیونیست‌ها با پول کشورهای اسلامی برای مسلمانان نقشه می‌کشند تصریح کرد: این پول‌هایی که در کشور عربستان وجود دارد بجای اینکه صرف آبادانی کشورهای اسلامی و ترویج و تبلیغ اسلام شود برای نابودی مسلمانان استفاده می‌شود و این روزها که مسلمانان با هم درگیر هستند و کشته می‌شوند روزهای جشن برای اسرائیل است.
وی به حمایت‌های انگلیس برای تسلط قبیله نجد بر سرزمین حجاز اشاره کرد و گفت: قبیله بی‌فرهنگ و وحشی نجد با حمایت انگلیس بر سرزمین حجاز مسلط شدند و اسم نحس خود را بر روی آن سرزمین گذاشتند که اعمال آنها و داعش، القاعده، طالبان و همه تکفیری‌ها موجب ایجاد نفرت نسبت به مسلمانان و مانع گرایش مردم به اسلام می‌شود که با حرکات آنها در حق پیامبر(ص) ظلم می‌شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین با اشاره به سابقه چندین هزار ساله مصر و مرجعیت دینی الازهر، گفت: سرزمین حجاز به دلیل وجود موسم حج و مکه، سرزمین مقدسی بود که بستر بسیار خوبی برای تبلیغ وهابیت داشت و به همین دلیل انگلیسی‌ها حساب شده و با مطالعه سرزمین حجاز را برای تبلیغ و ترویج وهابیت انتخاب کردند و سرزمین مصر و الازهر که چنین ظرفیتی نداشت انتخاب نشده است.
وی با اشاره به فتوای تاریخی رهبری در خصوص حرام بودن اهانت به مقدسات مذاهب اسلامی، اظهار کرد: اهانت به مقدسات دیگر مذاهب اسلامی خط قرمز نظام است که یک حکم شرعی و حکومتی است که از سوی رهبری صادر شده است و اگر کسی این خط قرمز را شکست باید با آنها برخورد کرد و در ایران عده‌ای درصدد این هستند که اختلاف ایجاد کنند و عده‌ای نیز تحت تاثیر مذهب جعلی وهابیت قرار گرفته‌اند.
معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری وظیفه علما و روحانیون را بسیار سنگین دانست و تصریح کرد: وظیفه علما هم شیعه و هم سنی بسیار سنگین است و اگر کسی به خاطر ناآگاهی و غفلت به انحراف کشیده شد علما مسئولیت دارند که آن فرد را راهنمایی و یاری کنند.
وی گفت: دشمنان فهمیده بودند که جوانان اهل سنت از ظلم و استبداد سران کشورهای خود که دست نشانده خود آنها بودند به ستوه آمده‌اند و درصدد عصیان هستند بنابراین با مطالعات جامعه‌شناسی و روانشناسی این جوشش و عصیان را مدیریت کردند که از طریق داعش بر سر خود مسلمانان خالی شود و به آنها لطمه‌ای نرسد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.