رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۹
 • کد خبر : 1336
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بی‌حافظگی انتخاباتی

کارل یاسپرس می‌گوید: از فراموشی تاریخ بپرهیزیم و همواره حوادث گذشته را مرور کنیم و از آن عبرت بگیریم. در تاریخ انتخابات کردستان تحلیل انتخابات گذشته و آنالیز داده و ستانده‌ها مصداق برجسته بی‌حافظگی انتخاباتی ماست. دوستان ارجمندم احزاب سیاسی در حال تجدید قوا و آرایش دوباره برای احراز پست ریاست جمهوری در بهار آینده […]

کارل یاسپرس می‌گوید: از فراموشی تاریخ بپرهیزیم و همواره حوادث گذشته را مرور کنیم و از آن عبرت بگیریم.
در تاریخ انتخابات کردستان تحلیل انتخابات گذشته و آنالیز داده و ستانده‌ها مصداق برجسته بی‌حافظگی انتخاباتی ماست.
دوستان ارجمندم احزاب سیاسی در حال تجدید قوا و آرایش دوباره برای احراز پست ریاست جمهوری در بهار آینده می‌باشند؛ قبل از نزدیک‌شدن به تب و تاب انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها و قرار گرفتن کورکورانه در جولانگاه‌ احزاب سیاسی و احساساتی عمل‌کردن در فصل انتخابات، بهتر است علاوه به مرور شعارها و عمل به شعارها در انتخابات مختلف، با اسناد به جواب چند سوال ساده و بدهی، تصمیم به رای به کاندیداهای احزاب مختلف بگیرید.
ـ جمعیت تهران یا اصفهان چند برابر کردستان است؟ بودجه استان تهران یا اصفهان در هر سال چند برابر استان کردستان است؟ کدام نماینده احزاب سیاسی سعی در اجرای عدالت در این زمینه داشته است؟
ـ مقدار مالیات جمع‌آوری شده در کردستان چقدر است؟ آن را با بودجه اختصاص داده شده در کردستان مقایسه کنید؟ ببیند روسای جمهوری قبلی مالیات ما را صرف توسعه اصفهان و تهران نموده یا مالیات اخذ شده از آن استان‌ها را صرف توسعه استان کردستان نموده است؟
ـ آیا زمان آن نرسیده است که در قرن بیست‌ویک مردم ما قبل از شروع ایام انتخابات با استدلال و منطق و با توجه به اهتمام احزاب مختلف در بهبود شاخص‌های توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کردستان به آن‌ها رای داد؟
پژمان حبیبی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.