رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
 • الأحد ۹ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 18 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۴
 • کد خبر : 1382
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سرشماری مبنای برنامه‌ریزی کشور است
نماینده رهبر انقلاب در کردستان:

سرشماری مبنای برنامه‌ریزی کشور است

نماینده رهبر انقلاب در کردستان گفت: تحلیل آماری و اطلاعات سرشماری برای کشور بسیار مهم است زیرا برنامه ریزی های آینده کشور براساس نتایج حاصل از سرشماری امسال انجام می شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در حاشیه ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن که […]

نماینده رهبر انقلاب در کردستان گفت: تحلیل آماری و اطلاعات سرشماری برای کشور بسیار مهم است زیرا برنامه ریزی های آینده کشور براساس نتایج حاصل از سرشماری امسال انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در حاشیه ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن که در دفتر نماینده ولی فقیه انجام گرفت، ثبت نام اینترنتی در سامانه مرکز آمار در این دوره را یکی از مزایای مهم و وجه تمایز این دوره از سرشماری عنوان و اظهار کرد: در این دوره از سرشماری مردم به راحتی می‌توانند به راحتی و بدونه فوت وقت با یک سیستم متصل به اینترنت از خانه یا هر مرکزی، اطلاعات خود را دقیق، بدون مشکل و بدونه صرف کمترین هزینه ای ثبت کنند و از هزینه‌هایی که در سال‌های گذشته صرف می‌شد جلوگیری شود.
وی گفت: تحلیل آماری و اطلاعات سرشماری برای کشور بسیار مهم است زیرا برنامه ریزی های آینده کشور براساس نتایج حاصل از سرشماری امسال انجام می شود.
نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: مردم باید ثبت نام اینترنتی خود را سریعتر شروع و به روزهای آخر موکول نکنند زیرا ممکن است در صورت مراجعه بیش از حد کاربران در امر ثبت نام مشکلی ایجاد شود، و همه انجام کار خیر همواره باید در اولویت قرار دهند.
وی گفت: آموزش و پرورش ظرفیت بالایی برای هر چه مطلوب‌تر برگزار کردن سرشماری عمومی نفوس و مسکن دارد و باید از این ظرفیت به نحو شایسته‌ای استفاده شود و دانش آموزان باید بعنوان همیار آمار والدین خود را برای شرکت در انتخابات همراهی کنند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: با تمهیداتی که از طرف سازمان آمار صورت گرفته این امکان فراهم گردیده که با هزینه کمتر و سرعت بالاتر از طریق اینترنت ثبت نام و جوایزی که در صورت ثبت‌نام اینترنتی به شهروندان اهدا خواهد شد بهره مند شوند که این اقدام محرک خوبی برای ترغیب بیشتر مردم به ثبت‌نام اینترنتی است.
وی گفت: ائمه جمعه، مطبوعات محلی و صدا و سیما در راستای فرهنگ سازی و تبلیغات برای حضور مردم در انتخابات و خصوصا ثبت نام اینترنتی آمار بیشتر تاکید کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...