رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۴
 • کد خبر : 1382
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سرشماری مبنای برنامه‌ریزی کشور است
نماینده رهبر انقلاب در کردستان:

سرشماری مبنای برنامه‌ریزی کشور است

نماینده رهبر انقلاب در کردستان گفت: تحلیل آماری و اطلاعات سرشماری برای کشور بسیار مهم است زیرا برنامه ریزی های آینده کشور براساس نتایج حاصل از سرشماری امسال انجام می شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در حاشیه ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن که […]

نماینده رهبر انقلاب در کردستان گفت: تحلیل آماری و اطلاعات سرشماری برای کشور بسیار مهم است زیرا برنامه ریزی های آینده کشور براساس نتایج حاصل از سرشماری امسال انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در حاشیه ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن که در دفتر نماینده ولی فقیه انجام گرفت، ثبت نام اینترنتی در سامانه مرکز آمار در این دوره را یکی از مزایای مهم و وجه تمایز این دوره از سرشماری عنوان و اظهار کرد: در این دوره از سرشماری مردم به راحتی می‌توانند به راحتی و بدونه فوت وقت با یک سیستم متصل به اینترنت از خانه یا هر مرکزی، اطلاعات خود را دقیق، بدون مشکل و بدونه صرف کمترین هزینه ای ثبت کنند و از هزینه‌هایی که در سال‌های گذشته صرف می‌شد جلوگیری شود.
وی گفت: تحلیل آماری و اطلاعات سرشماری برای کشور بسیار مهم است زیرا برنامه ریزی های آینده کشور براساس نتایج حاصل از سرشماری امسال انجام می شود.
نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: مردم باید ثبت نام اینترنتی خود را سریعتر شروع و به روزهای آخر موکول نکنند زیرا ممکن است در صورت مراجعه بیش از حد کاربران در امر ثبت نام مشکلی ایجاد شود، و همه انجام کار خیر همواره باید در اولویت قرار دهند.
وی گفت: آموزش و پرورش ظرفیت بالایی برای هر چه مطلوب‌تر برگزار کردن سرشماری عمومی نفوس و مسکن دارد و باید از این ظرفیت به نحو شایسته‌ای استفاده شود و دانش آموزان باید بعنوان همیار آمار والدین خود را برای شرکت در انتخابات همراهی کنند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: با تمهیداتی که از طرف سازمان آمار صورت گرفته این امکان فراهم گردیده که با هزینه کمتر و سرعت بالاتر از طریق اینترنت ثبت نام و جوایزی که در صورت ثبت‌نام اینترنتی به شهروندان اهدا خواهد شد بهره مند شوند که این اقدام محرک خوبی برای ترغیب بیشتر مردم به ثبت‌نام اینترنتی است.
وی گفت: ائمه جمعه، مطبوعات محلی و صدا و سیما در راستای فرهنگ سازی و تبلیغات برای حضور مردم در انتخابات و خصوصا ثبت نام اینترنتی آمار بیشتر تاکید کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...