رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
 • کد خبر : 1389
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : آزادی خواهان جهان امام حسین را الگوی خود می‌دانند
نماینده رهبر انقلاب در استان کردستان:

آزادی خواهان جهان امام حسین را الگوی خود می‌دانند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تمامی آزادی خواهان جهان در تمامی کشورها امام حسین (ع) را الگوی خود در مبارزه علیه ظلم و فساد قرار می دهند و در ایام ماه محرم به عزاداری می پردازند. آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی در همایش طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر که […]

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تمامی آزادی خواهان جهان در تمامی کشورها امام حسین (ع) را الگوی خود در مبارزه علیه ظلم و فساد قرار می دهند و در ایام ماه محرم به عزاداری می پردازند.
آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی در همایش طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر که در قروه برگزار شد گفت: آنچه در فلسفه امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد این است که نهضت امام حسین (ع) با فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر آمیخته است. وی افزود: هر مسلمانی باید نسبت به معروفات عشق بورزد و نسبت به منکرات بیزاری جوید.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: امام حسین با قیام خود به دنبال اصلاح امت اسلام بودند و مومن نیز باید تا پای جان در پی دفاع از ارزش های اسلام باشد.
وی با بیان اینکه فاصله گرفتن از مبانی دینی انسان را دچار انحطاط می‌کند گفت: انسان اگر از مبانی دینی فاصله بگیرد انسان های فاسد نیز بر او حاکم می شوند و فرهنگ غربی در زندگی او رسوخ خواهد کرد.
حسینی شاهرودی تاکید کرد: ما باید خداوند را شاکر باشیم که رهبری چون مقام معظم رهبری را برای ما قرار داده است و در امر به معروف و نهی از منکر باید از مقام معظم رهبری تبعیت نماییم.
وی در بخش پایانی سخنان خود عاشورا را ماندگار توصیف نمود و گفت: عاشورا و حوادث دشت کربلا باید همیشه برای همگان توصیف شود تا نسل های آینده با الهام از عاشورا در برابر فساد ظالمان بایستند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...