رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۶
 • کد خبر : 1461
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کشف ۲۹۱۵ سکه نقره‌ای دوره اسلامی در کردستان

مسئول میراث فرهنگی دهگلان از کشف دو هزار و ۹۱۵ عدد سکه نقره‌ مربوط به دوره اسلامی در این شهرستان خبر داد و گفت: در یک روی این سکه‌ها «لا إله إلا الله محمد رسول الله» حک شده است و در روی دیگر آن «سلطان جلال‌الدین» حک شده است. به گزارش خبرنگار ما از دهگلان، […]

مسئول میراث فرهنگی دهگلان از کشف دو هزار و ۹۱۵ عدد سکه نقره‌ مربوط به دوره اسلامی در این شهرستان خبر داد و گفت: در یک روی این سکه‌ها «لا إله إلا الله محمد رسول الله» حک شده است و در روی دیگر آن «سلطان جلال‌الدین» حک شده است.

به گزارش خبرنگار ما از دهگلان، علی امیدی با بیان اینکه سکه‌ها مربوط به قرن ششم هجری است و قاچقاچیان حامل این سکه‌ها قصد خروج از مرزهای کشور را داشتند، افزود: این سکه‌ها در عملیاتی با همکاری نیروی انتظامی، مسئول و یگان حفاظت شهرستان دهگلان کشف و ضبط شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.