رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۹
 • کد خبر : 1486
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : با پرداخت قطره‌چکانی مطالبات کشاورزان اقتصاد کشور بهبود نمی‌یابد
معاوننماینده قروه و دهگلان خطاب به رییس جمهوری؛ رئیس جمهوری:

با پرداخت قطره‌چکانی مطالبات کشاورزان اقتصاد کشور بهبود نمی‌یابد

روژان: نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی، گفت: کشاورزی، محور توسعه اقتصادی است اما مطالبات کشاورزان کردستانی به موقع پرداخت نمی‌شود. علیمحمد مرادی امروز چهارشنبه، در نطق میان دستور خود افزود: آقای رییس‌جمهور؛ با پرداخت قطره چکانی مطالبات گندم‌کاران و سیب‌زمینی‌کاران و بی‌توجهی به عمران روستایی، اقتصاد کشور بهبود […]

روژان: نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی، گفت: کشاورزی، محور توسعه اقتصادی است اما مطالبات کشاورزان کردستانی به موقع پرداخت نمی‌شود.
علیمحمد مرادی امروز چهارشنبه، در نطق میان دستور خود افزود: آقای رییس‌جمهور؛ با پرداخت قطره چکانی مطالبات گندم‌کاران و سیب‌زمینی‌کاران و بی‌توجهی به عمران روستایی، اقتصاد کشور بهبود نمی‌یابد. از این تریبون به وزیر جهادکشاورزی تذکر می‌دهم هر چه سریعتر نسبت به پرداخت مطالبات کشاورزان اهتمام کند.
وی در تذکری به وزرای نیرو و راه و شهرسازی، گفت: باید نسبت به تامین آب شرب شهرهای قروه و دهگلان و روستاها اقدام کنید.
وی با اشاره به اینکه جاده‌های استان نیز غیراستاندارد است افزود: روستاهای استان فاقد جاده‌های دسترسی مطمئن و ایمن هستند. به وزیر راه تذکر می‌دهم به این مسائل توجه جدی داشته باشد. وزیر راه و شهرسازی نسبت به بهبود جاده‌های بین‌راهی حوزه انتخابیه قول داده است و باید به وعده خود عمل کند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد نظام بانکی کشور، گفت: قانون بانکداری بدون ربا در سال ۶۲ تصویب شد اما هیچ یک از بانک‌های دولتی و خصوصی بر مبنای این قانون عمل نکرده‌اند.
وی گفت: کردستان از نظر فرهنگ و تمدن دارای سابقه بسیار درخشان است و نشانه های فرهنگی، زبان، هنر و آداب و رسوم به جای مانده دلالت از دیرینگی و قدمت فرهنگی آن منطقه دارد.
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به متون تاریخی مشاهده می شود که قدیمی ترین اقوام ایرانی کردها بوده اند که در دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ۸ سال جنگ تحمیلی باز شاهد حضور پررنگ مردمان این خطه از کشورمان بوده ایم که با مبارزات و دفاع از مرزهای وطنمان رژیم بعثی نتوانست حتی یک سانتیمتر از کشورمان را غصب کند و آمار بالای شهدای جنگ تحمیلی از این سرزمین گویای این احوال است پس من با افتخار اعلام می کنم کردها ایرانی ترین ایرانی‌ها هستند.
مرادی گفت: بزرگترین وظیفه وکلای ملت دفاع از استقلال و پیشرفت کشور فارغ از هرگونه تفکر و جهت‌گیری سیاسی است. با گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، حفظ و اعتلای فرهنگ‌های بومی باید رقم بخورد. در سفر سال ۸۸ رهبری به کردستان، سخنان مهمی درباره فرهنگ و تمدن کردستان بیان شد. مردم کردستان توقعات به حقی دارند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: اصل ۱۵ قانون اساسی اشاره به تحصیل به زبان مادری در کنار تکلم به زبان فارسی دارد. تدریس ادبیات و زبان مادری‌مان باید در مدارس انجام شود. اجرای این ماده گامی مهم در اجرای بیانیه ۱۰ ماده‌ای رییس جمهور محسوب می‌شود.
مرادی ادامه داد: به نظر می‌رسد در دولت تدبیر اراده‌ای جدی برای اجرایی شدن این اصل وجود ندارد درحالیکه شخص رییس‌جمهور در جمع مردم کردستان بر اجرایی شدن این اصل تاکید کرده بودند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...