رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۷
 • کد خبر : 1492
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : هنرمند سقزی جوایز جشنواره تئاتر خیابانی کرکوک را درو کرد

هاوری رضایی از هنرمندان توانمند سقزی در عرصه تئاتر پس از حضور در سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با در خواستی از سوی اداره فرهنگ کرکوک به سومین جشنواره تئاتر خیابانی کرکوک دعوت شد که پس از طی مراحل بوروکراسی در ایران، روز ۲۴ مهرماه در شهر کرکوک قلب کردستان عراق جهت رقابت با سایر […]

هاوری رضایی از هنرمندان توانمند سقزی در عرصه تئاتر پس از حضور در سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با در خواستی از سوی اداره فرهنگ کرکوک به سومین جشنواره تئاتر خیابانی کرکوک دعوت شد که پس از طی مراحل بوروکراسی در ایران، روز ۲۴ مهرماه در شهر کرکوک قلب کردستان عراق جهت رقابت با سایر گروههای شرکت کننده آماده شد .
شروع این جشنواره با خواندن برنامه‌ی اجراها، معرفی داواران، خواندن سرود ملی تشریفات خاص در (باخچه ی قه‌لای کرکوک) با ۱۳ نمایش راهیابی به جشنواره شروع به کار کرد.
اولین نمایش جهت اجرا سیب زمینی‌های برشته بود که مردم شهر کرکوک و سایر گروههای شرکت کننده را به وجد آورد.
نمایش سیب زمینیهای برشته به کارگردانی و هنرمندی هاوری رضایی و بازیگری شاهو سلطانی که یکی از جوانان خوش آتیه تئاتر سقز است به اجرا در آمد که در همان نگاه اول نظر تماشاگران و داوران این فستیوال را به خود جلب کرد. همچنین به پیشنهاد مدیر جشنواره و تقاضای بیش از حد مردم نمایش سیب زمینی‌های برشته برای بار دوم به معرض دید عموم قرار گرفت تا تنها نمایشی باشد که دوبار به اجرا گذاشته شود.
این فستیوال به مدت سه روز ادامه داشت و روز دوشنبه ۲۷ مهرماه شاهد آئین اختتامیه آن بودیم که بیشترین جوایز این فستیوال توسط هاوری رضایی درو شد که به شرح ذیل می باشد:
*تندیس بازیگر برتر فستیوال
*تندیس بهترین نمایشنامه
*تندیس بهترین کارگردانی
*تندیس طرح و ایده
در این جشنواره شش تندیس برای اهدا آماده شده بود که چهار تندیس آنرا هنرمندان سقزی که تنها نماینده ایران، کردستان و سقز بودند به دست آورده که این افتخار بزرگ را با توانمندی کامل به جامعه هنری کشورمان به ارمغان آورد.
هاوری رضایی ۳۳ ساله با بیش از ۱۳ سال سابقه بازیگری، کارگردانی، نویسندگی و… یکی از هنرمندان موفق و خوش نام استان کردستان است که دارای رزومه درخشان :
۱.چندین سال عضو ستاد اجرایی جشنواره بین‌المللی تئاتر کردی سقز
۶دوره حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان
۵ دوره حضور در جشنواره تئاتر بین‌المللی فجر
حضور در چندین جشنواره استانی و منطقه ای
انتخاب شایسته به عنوان جوان برتر هنرهای نمایشی ایران در سال ۹۲ و کسب عناوین اول تا سوم در جشنواره‌های داخلی بوده که توانست در این جشنواره نیز با درخشش و هنرنمایی، بیشترین جوایز را برای خود و جامعه هنری سقز کسب کند.

کرکوک/ خبرنگار روژان: آراس قربانی پور

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...