رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۷
 • کد خبر : 1492
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : هنرمند سقزی جوایز جشنواره تئاتر خیابانی کرکوک را درو کرد

هاوری رضایی از هنرمندان توانمند سقزی در عرصه تئاتر پس از حضور در سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با در خواستی از سوی اداره فرهنگ کرکوک به سومین جشنواره تئاتر خیابانی کرکوک دعوت شد که پس از طی مراحل بوروکراسی در ایران، روز ۲۴ مهرماه در شهر کرکوک قلب کردستان عراق جهت رقابت با سایر […]

هاوری رضایی از هنرمندان توانمند سقزی در عرصه تئاتر پس از حضور در سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با در خواستی از سوی اداره فرهنگ کرکوک به سومین جشنواره تئاتر خیابانی کرکوک دعوت شد که پس از طی مراحل بوروکراسی در ایران، روز ۲۴ مهرماه در شهر کرکوک قلب کردستان عراق جهت رقابت با سایر گروههای شرکت کننده آماده شد .
شروع این جشنواره با خواندن برنامه‌ی اجراها، معرفی داواران، خواندن سرود ملی تشریفات خاص در (باخچه ی قه‌لای کرکوک) با ۱۳ نمایش راهیابی به جشنواره شروع به کار کرد.
اولین نمایش جهت اجرا سیب زمینی‌های برشته بود که مردم شهر کرکوک و سایر گروههای شرکت کننده را به وجد آورد.
نمایش سیب زمینیهای برشته به کارگردانی و هنرمندی هاوری رضایی و بازیگری شاهو سلطانی که یکی از جوانان خوش آتیه تئاتر سقز است به اجرا در آمد که در همان نگاه اول نظر تماشاگران و داوران این فستیوال را به خود جلب کرد. همچنین به پیشنهاد مدیر جشنواره و تقاضای بیش از حد مردم نمایش سیب زمینی‌های برشته برای بار دوم به معرض دید عموم قرار گرفت تا تنها نمایشی باشد که دوبار به اجرا گذاشته شود.
این فستیوال به مدت سه روز ادامه داشت و روز دوشنبه ۲۷ مهرماه شاهد آئین اختتامیه آن بودیم که بیشترین جوایز این فستیوال توسط هاوری رضایی درو شد که به شرح ذیل می باشد:
*تندیس بازیگر برتر فستیوال
*تندیس بهترین نمایشنامه
*تندیس بهترین کارگردانی
*تندیس طرح و ایده
در این جشنواره شش تندیس برای اهدا آماده شده بود که چهار تندیس آنرا هنرمندان سقزی که تنها نماینده ایران، کردستان و سقز بودند به دست آورده که این افتخار بزرگ را با توانمندی کامل به جامعه هنری کشورمان به ارمغان آورد.
هاوری رضایی ۳۳ ساله با بیش از ۱۳ سال سابقه بازیگری، کارگردانی، نویسندگی و… یکی از هنرمندان موفق و خوش نام استان کردستان است که دارای رزومه درخشان :
۱.چندین سال عضو ستاد اجرایی جشنواره بین‌المللی تئاتر کردی سقز
۶دوره حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان
۵ دوره حضور در جشنواره تئاتر بین‌المللی فجر
حضور در چندین جشنواره استانی و منطقه ای
انتخاب شایسته به عنوان جوان برتر هنرهای نمایشی ایران در سال ۹۲ و کسب عناوین اول تا سوم در جشنواره‌های داخلی بوده که توانست در این جشنواره نیز با درخشش و هنرنمایی، بیشترین جوایز را برای خود و جامعه هنری سقز کسب کند.

کرکوک/ خبرنگار روژان: آراس قربانی پور

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...