رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأحد ۵ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 20 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
 • کد خبر : 1514
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : گزارشی از کاستی‌ها را خدمت دکتر روحانی عرض کردم
استاندار کردستان پس از دیدار با رییس جمهوری:

گزارشی از کاستی‌ها را خدمت دکتر روحانی عرض کردم

روژآن: رییس جمهوری بر تلاش مضاعف استاندر کردستان در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان کردستان تاکید کرد.

استاندار کردستان در پنجمین جلسه شورای اداری استان، با اشاره به دیدار اخیر خود با رییس‌جمهوری گفت: مطمئنم این نشست ثمرات خوبی برای استان خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در این جلسه که مهندس انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و مهندس مقیمی قائم مقام وزیر کشور در امور سیاسی حضور داشتند، «عبدالمحمد زاهدی» ضمن اشاره به دیدار یک‌ساعته خود با دکتر روحانی، افزود: در این دیدار گزارش کاملی از ظرفیت های استان، وضعیت، شرایط و عملکرد مدیران و دستگاه ها در همه بخش های مختلف و همه آنچه در استان در جریان است و همچنین گزارشی از کمی‌ها و کاستی‌ها را خدمت دکتر روحانی عرض کردم. زاهدی ضمن تقدیر از توجه و دستور پیگیری توسط رییس جمهور، از مثمر ثمر بودن این دیدار ابراز اطمینان کرد.
استاندار کردستان در ادامه به بحث سرشماری نفوس و مسکن اشاره و ضمن قدردانی از مشارکت مردم در ثبت نام اینترنتی، خاطرنشان کرد: پیش بینی مشارکت مردم کردستان در این مرحله ۳۰ درصد بود اما طبق آمار، این مشارکت تا دیروز از مرز ۵۰ درصد گذشت.
زاهدی در این خصوص افزود: این امر علاوه بر اثبات توانمندی ها و ظرفیت های استان، نشان داد مردم کردستان مردم مشارکت جویی هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: در ستاد مرکزی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تصمیم گرفته شد هر کدام از وزرا و معاونین محترم ریاست جمهور پشتیبان یک یا دو استان کشور باشند و جناب مهندس انصاری به عنوان پشتیبان کردستان و آذربایجان غربی انتخاب شده اند که امیدواریم با توجه به تجربه ایشان در مناطق کردنشین، منشاء خیر گردند.
استاندار کردستان، هفته گذشته با رییس جمهوری دیدار و گزارشی از اقدامات و عملکرد سه ساله استان و تصمیمات اتخاذ شده در روند اجرا و عملیاتی کردن پروژه‌ها و مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به کردستان ارائه کرد.
دکتر حسن روحانی در این دیدار بر ضرورت اتمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی و اجرایی و عملیاتی شدن مصوبات سفر استانی دولت و همچنین لزوم توجه به توسعه سرمایه گذاری، گردشگری و اقتصاد دانش بنیان به منظور رونق اقتصادی و اشتغالزایی جوانان تحصیلکرده در کردستان تاکید و دستورات لازم برای سرعت بخشیدن به این روند را صادر کرد.
رییس جمهوری همچنین بر تلاش مضاعف استاندر کردستان در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان کردستان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...