رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۵ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Wednesday 14 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
 • کد خبر : 1514
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : گزارشی از کاستی‌ها را خدمت دکتر روحانی عرض کردم
استاندار کردستان پس از دیدار با رییس جمهوری:

گزارشی از کاستی‌ها را خدمت دکتر روحانی عرض کردم

روژآن: رییس جمهوری بر تلاش مضاعف استاندر کردستان در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان کردستان تاکید کرد.

استاندار کردستان در پنجمین جلسه شورای اداری استان، با اشاره به دیدار اخیر خود با رییس‌جمهوری گفت: مطمئنم این نشست ثمرات خوبی برای استان خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در این جلسه که مهندس انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و مهندس مقیمی قائم مقام وزیر کشور در امور سیاسی حضور داشتند، «عبدالمحمد زاهدی» ضمن اشاره به دیدار یک‌ساعته خود با دکتر روحانی، افزود: در این دیدار گزارش کاملی از ظرفیت های استان، وضعیت، شرایط و عملکرد مدیران و دستگاه ها در همه بخش های مختلف و همه آنچه در استان در جریان است و همچنین گزارشی از کمی‌ها و کاستی‌ها را خدمت دکتر روحانی عرض کردم. زاهدی ضمن تقدیر از توجه و دستور پیگیری توسط رییس جمهور، از مثمر ثمر بودن این دیدار ابراز اطمینان کرد.
استاندار کردستان در ادامه به بحث سرشماری نفوس و مسکن اشاره و ضمن قدردانی از مشارکت مردم در ثبت نام اینترنتی، خاطرنشان کرد: پیش بینی مشارکت مردم کردستان در این مرحله ۳۰ درصد بود اما طبق آمار، این مشارکت تا دیروز از مرز ۵۰ درصد گذشت.
زاهدی در این خصوص افزود: این امر علاوه بر اثبات توانمندی ها و ظرفیت های استان، نشان داد مردم کردستان مردم مشارکت جویی هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: در ستاد مرکزی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تصمیم گرفته شد هر کدام از وزرا و معاونین محترم ریاست جمهور پشتیبان یک یا دو استان کشور باشند و جناب مهندس انصاری به عنوان پشتیبان کردستان و آذربایجان غربی انتخاب شده اند که امیدواریم با توجه به تجربه ایشان در مناطق کردنشین، منشاء خیر گردند.
استاندار کردستان، هفته گذشته با رییس جمهوری دیدار و گزارشی از اقدامات و عملکرد سه ساله استان و تصمیمات اتخاذ شده در روند اجرا و عملیاتی کردن پروژه‌ها و مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به کردستان ارائه کرد.
دکتر حسن روحانی در این دیدار بر ضرورت اتمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی و اجرایی و عملیاتی شدن مصوبات سفر استانی دولت و همچنین لزوم توجه به توسعه سرمایه گذاری، گردشگری و اقتصاد دانش بنیان به منظور رونق اقتصادی و اشتغالزایی جوانان تحصیلکرده در کردستان تاکید و دستورات لازم برای سرعت بخشیدن به این روند را صادر کرد.
رییس جمهوری همچنین بر تلاش مضاعف استاندر کردستان در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان کردستان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...