رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
 • کد خبر : 1514
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : گزارشی از کاستی‌ها را خدمت دکتر روحانی عرض کردم
استاندار کردستان پس از دیدار با رییس جمهوری:

گزارشی از کاستی‌ها را خدمت دکتر روحانی عرض کردم

روژآن: رییس جمهوری بر تلاش مضاعف استاندر کردستان در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان کردستان تاکید کرد.

استاندار کردستان در پنجمین جلسه شورای اداری استان، با اشاره به دیدار اخیر خود با رییس‌جمهوری گفت: مطمئنم این نشست ثمرات خوبی برای استان خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در این جلسه که مهندس انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و مهندس مقیمی قائم مقام وزیر کشور در امور سیاسی حضور داشتند، «عبدالمحمد زاهدی» ضمن اشاره به دیدار یک‌ساعته خود با دکتر روحانی، افزود: در این دیدار گزارش کاملی از ظرفیت های استان، وضعیت، شرایط و عملکرد مدیران و دستگاه ها در همه بخش های مختلف و همه آنچه در استان در جریان است و همچنین گزارشی از کمی‌ها و کاستی‌ها را خدمت دکتر روحانی عرض کردم. زاهدی ضمن تقدیر از توجه و دستور پیگیری توسط رییس جمهور، از مثمر ثمر بودن این دیدار ابراز اطمینان کرد.
استاندار کردستان در ادامه به بحث سرشماری نفوس و مسکن اشاره و ضمن قدردانی از مشارکت مردم در ثبت نام اینترنتی، خاطرنشان کرد: پیش بینی مشارکت مردم کردستان در این مرحله ۳۰ درصد بود اما طبق آمار، این مشارکت تا دیروز از مرز ۵۰ درصد گذشت.
زاهدی در این خصوص افزود: این امر علاوه بر اثبات توانمندی ها و ظرفیت های استان، نشان داد مردم کردستان مردم مشارکت جویی هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: در ستاد مرکزی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تصمیم گرفته شد هر کدام از وزرا و معاونین محترم ریاست جمهور پشتیبان یک یا دو استان کشور باشند و جناب مهندس انصاری به عنوان پشتیبان کردستان و آذربایجان غربی انتخاب شده اند که امیدواریم با توجه به تجربه ایشان در مناطق کردنشین، منشاء خیر گردند.
استاندار کردستان، هفته گذشته با رییس جمهوری دیدار و گزارشی از اقدامات و عملکرد سه ساله استان و تصمیمات اتخاذ شده در روند اجرا و عملیاتی کردن پروژه‌ها و مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به کردستان ارائه کرد.
دکتر حسن روحانی در این دیدار بر ضرورت اتمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی و اجرایی و عملیاتی شدن مصوبات سفر استانی دولت و همچنین لزوم توجه به توسعه سرمایه گذاری، گردشگری و اقتصاد دانش بنیان به منظور رونق اقتصادی و اشتغالزایی جوانان تحصیلکرده در کردستان تاکید و دستورات لازم برای سرعت بخشیدن به این روند را صادر کرد.
رییس جمهوری همچنین بر تلاش مضاعف استاندر کردستان در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان کردستان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...