رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۸
 • کد خبر : 1524
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کردستان مشاهده نشده است

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان از اتمام عملیات واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی و طرح ملی پایش آنفلوآنزای فوق حاد طیور در کردستان خبر داد و گفت: هیچگونه نشانه‌ای از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است. به گزارش روابط عمومی دامپزشکی کردستان، مجتبی ورمقانی گفت: طرح واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری تب برفکی […]

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان از اتمام عملیات واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی و طرح ملی پایش آنفلوآنزای فوق حاد طیور در کردستان خبر داد و گفت: هیچگونه نشانه‌ای از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی کردستان، مجتبی ورمقانی گفت: طرح واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری تب برفکی از شهریورماه سال جاری شروع و تا پایان مهرماه با استفاده از توان بخش دولتی و خصوصی با ۱۰۰ درصد تعهدات به طور کامل و با موفقیت اجرا شد.

وی افزود: در مجموع از ابتدای سال تعداد ۱۱۵ هزار راس دام سنگین و ۹۵۵ هزار راس دام سبک در استان مایه کوبی شد.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان اظهارداشت: همچنین در زمینه اجرای طرح ملی پایش و مراقبت فعال از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد طیور، تعداد ۴۶ واحد اپیدمیولوژیک مورد پایش قرار گرفت که در نهایت با انجام ۱۲۹۶ نمونه و بیش از ۴ هزار آزمایش سرولوژی و Hi هیچگونه نشانه‌ای از این بیماری یافت نشد.

ورمقانی، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تلفات غیرعادی دام و طیور، مراتب را از طریق سامانه ۱۵۱۲ و یا مراجعه به شبکه دامپزشکی شهرستان‌ها اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...