رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۱
 • کد خبر : 1532
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : زندگی امام شافعی سراسر مبارزه با انحراف و جهل و خرافه است

روژان: نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امام شافعی در برابر انحرافات زمان خود ایستاد و با هر چه جهل و خرافه بود مبارزه کرد و با وجود فشارها و تهدیدات علنی، حب اهل بیت پیامبر گرامی اسلام (ص) را انکار نکرد و به این دوستی افتخار میکرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی […]

روژان: نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امام شافعی در برابر انحرافات زمان خود ایستاد و با هر چه جهل و خرافه بود مبارزه کرد و با وجود فشارها و تهدیدات علنی، حب اهل بیت پیامبر گرامی اسلام (ص) را انکار نکرد و به این دوستی افتخار میکرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش پیش کنگره امام شافعی در جمع علما و روحانیون، اظهار کرد: قدردانی از بزرگان وظیفه‌ی همه ما است که با برگزاری چنین همایش‌هایی از بزرگان دینی تجلیل کنیم و از علم و دانش آنها بهره‌مند شویم.
وی گفت: در مسیر تاریخ کسانی بوده‌اند که با شجاعت حرکت کرده‌اند و یک هدف مقدس را دنبال کرده و به پیروزی و موفقیت رسیده‌اند.
نماینده ولی فقیه در کردستان به اشاره به اشعار امام شافعی در مورد امام حسین(ع) تصریح کرد: امام شافعی در مورد امام حسین نظر و فتاوای خاصی داشتند و ابراز علاقه و محبت ایشان نسبت به اهل بیت در اشعارشان مشخص است.
وی با اشاره به اهداف قیام امام حسین(ع) گفت: امام حسین(ع) برای مبارزه با انحرافات فکری، دینی و اصلاح امت پیامبر(ص) قیام کردند زیرا افرادی فاسد و و منحرف حکومت اسلامی را در دست داشتند که اقدامات آنها موجب به خطر افتادن دین اسلام شده بود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: امام شافعی در طول زندگی خود همیشه در جهت اصلاح و تعامل قدم برداشتند وعلاوه بر این، ایشان در علوم مختلف از جمله علم نجوم مهارت و قدرت خاصی داشتند که تسلط بر علوم مختلف برای زندگی آدمی مفید است.
وی با اشاره به اینکه کتاب فقهی امام شافعی بعدا منتشر شد، افزود: احکام فقهی امام شافعی در کتابی به نام احکام‌القرآن جمع و منتشر گردید که موضوعات مختلف دینی و مسائل مربوط به زندگی را شامل می شود.
نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی – اجتماعی مجلس خبرگان گفت: امام شافعی در علوم طب سنتی نیز دانش و اطلاعات خاصی داشتند و در زمینه طب سنتی مهارت ویژه‌ای داشتند ایشان علاوه بر مهارت در علوم فقهی با علوم حدیث و تفسیر قرآن نیز آشنایی داشته و به حدیث اعتقاد خاصی داشتند.
وی آشنایی با علم اخلاق و رعایت اصول اخلاقی را از ویژگی‌های اشعار امام شافعی عنوان کرد و گفت: رعایت اخلاق در زندگی و رفتار برای آدمی کرامت می‌آورد امام شافعی بر علم اخلاق بسیار مسلط بودند و اصول اخلاقی در اشعار ایشان بسیار رعایت شده است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: آنچه که پیامبر(ص) و اهل بیت می‌فرمودند کلام خداوند بود و آنچه که اسلام نبوی نامیده می‌شود برگرفته از کلام پیامبر و اهل بیت که از کلام الهی سرچشمه می‌گیرد است و دشمنان با اسلام ناب محمدی مبارزه می کنند و قصد دارند یک اسلام بدلی آمریکایی را جایگزین آن کنند.
وی با اشاره به اینکه علما وارث پیامبران هستند و با جهل و خرافه باید مبارزه کنند، گفت: امام شافعی در برابر انحرافات زمان خود ایستاد و با هرچه جهل و خرافه بود مبارزه کرد و با وجود فشارها و تهدیدات علنی، حب اهل بیت پیامبر گرامی اسلام(ص) را انکار نکرد و به این دوستی افتخار می‌کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با مقایسه انحرافات کنونی دنیای اسلام با انحرافات زمان امام شافعی، افزود: تمامی فرقه‌های انحرافی تکفیری، وهابیت و داعش برگرفته از همان انحرافاتی است که امام شافعی در زمان خود با آن مبارزه می کرد.
وی با اشاره به اشاره به اقدامات امام شافعی در مبارزه با جعل و فساد، تصریح کرد: یکی از کارهای بزرگ امام شافعی ارائه اصول احکام و فتاوایی بود که با فساد و انحراف عقاید مبارزه می کرد و ایشان در زمان خود افکار فاسد و زشت را جمع کرده بود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: بیشترین ضربه‌ای که مسلمانان خورده‌اند این است که دشمنان، اسلام ناب محمدی را به عنوان دینی ضد انسانی، ضد بشری و انحرافی معرفی کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...