رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۲ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 27 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۱
 • کد خبر : 1532
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : زندگی امام شافعی سراسر مبارزه با انحراف و جهل و خرافه است

روژان: نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امام شافعی در برابر انحرافات زمان خود ایستاد و با هر چه جهل و خرافه بود مبارزه کرد و با وجود فشارها و تهدیدات علنی، حب اهل بیت پیامبر گرامی اسلام (ص) را انکار نکرد و به این دوستی افتخار میکرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی […]

روژان: نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امام شافعی در برابر انحرافات زمان خود ایستاد و با هر چه جهل و خرافه بود مبارزه کرد و با وجود فشارها و تهدیدات علنی، حب اهل بیت پیامبر گرامی اسلام (ص) را انکار نکرد و به این دوستی افتخار میکرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش پیش کنگره امام شافعی در جمع علما و روحانیون، اظهار کرد: قدردانی از بزرگان وظیفه‌ی همه ما است که با برگزاری چنین همایش‌هایی از بزرگان دینی تجلیل کنیم و از علم و دانش آنها بهره‌مند شویم.
وی گفت: در مسیر تاریخ کسانی بوده‌اند که با شجاعت حرکت کرده‌اند و یک هدف مقدس را دنبال کرده و به پیروزی و موفقیت رسیده‌اند.
نماینده ولی فقیه در کردستان به اشاره به اشعار امام شافعی در مورد امام حسین(ع) تصریح کرد: امام شافعی در مورد امام حسین نظر و فتاوای خاصی داشتند و ابراز علاقه و محبت ایشان نسبت به اهل بیت در اشعارشان مشخص است.
وی با اشاره به اهداف قیام امام حسین(ع) گفت: امام حسین(ع) برای مبارزه با انحرافات فکری، دینی و اصلاح امت پیامبر(ص) قیام کردند زیرا افرادی فاسد و و منحرف حکومت اسلامی را در دست داشتند که اقدامات آنها موجب به خطر افتادن دین اسلام شده بود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: امام شافعی در طول زندگی خود همیشه در جهت اصلاح و تعامل قدم برداشتند وعلاوه بر این، ایشان در علوم مختلف از جمله علم نجوم مهارت و قدرت خاصی داشتند که تسلط بر علوم مختلف برای زندگی آدمی مفید است.
وی با اشاره به اینکه کتاب فقهی امام شافعی بعدا منتشر شد، افزود: احکام فقهی امام شافعی در کتابی به نام احکام‌القرآن جمع و منتشر گردید که موضوعات مختلف دینی و مسائل مربوط به زندگی را شامل می شود.
نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی – اجتماعی مجلس خبرگان گفت: امام شافعی در علوم طب سنتی نیز دانش و اطلاعات خاصی داشتند و در زمینه طب سنتی مهارت ویژه‌ای داشتند ایشان علاوه بر مهارت در علوم فقهی با علوم حدیث و تفسیر قرآن نیز آشنایی داشته و به حدیث اعتقاد خاصی داشتند.
وی آشنایی با علم اخلاق و رعایت اصول اخلاقی را از ویژگی‌های اشعار امام شافعی عنوان کرد و گفت: رعایت اخلاق در زندگی و رفتار برای آدمی کرامت می‌آورد امام شافعی بر علم اخلاق بسیار مسلط بودند و اصول اخلاقی در اشعار ایشان بسیار رعایت شده است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: آنچه که پیامبر(ص) و اهل بیت می‌فرمودند کلام خداوند بود و آنچه که اسلام نبوی نامیده می‌شود برگرفته از کلام پیامبر و اهل بیت که از کلام الهی سرچشمه می‌گیرد است و دشمنان با اسلام ناب محمدی مبارزه می کنند و قصد دارند یک اسلام بدلی آمریکایی را جایگزین آن کنند.
وی با اشاره به اینکه علما وارث پیامبران هستند و با جهل و خرافه باید مبارزه کنند، گفت: امام شافعی در برابر انحرافات زمان خود ایستاد و با هرچه جهل و خرافه بود مبارزه کرد و با وجود فشارها و تهدیدات علنی، حب اهل بیت پیامبر گرامی اسلام(ص) را انکار نکرد و به این دوستی افتخار می‌کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با مقایسه انحرافات کنونی دنیای اسلام با انحرافات زمان امام شافعی، افزود: تمامی فرقه‌های انحرافی تکفیری، وهابیت و داعش برگرفته از همان انحرافاتی است که امام شافعی در زمان خود با آن مبارزه می کرد.
وی با اشاره به اشاره به اقدامات امام شافعی در مبارزه با جعل و فساد، تصریح کرد: یکی از کارهای بزرگ امام شافعی ارائه اصول احکام و فتاوایی بود که با فساد و انحراف عقاید مبارزه می کرد و ایشان در زمان خود افکار فاسد و زشت را جمع کرده بود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: بیشترین ضربه‌ای که مسلمانان خورده‌اند این است که دشمنان، اسلام ناب محمدی را به عنوان دینی ضد انسانی، ضد بشری و انحرافی معرفی کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...