رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
 • الأحد ۹ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 18 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۱
 • کد خبر : 1532
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : زندگی امام شافعی سراسر مبارزه با انحراف و جهل و خرافه است

روژان: نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امام شافعی در برابر انحرافات زمان خود ایستاد و با هر چه جهل و خرافه بود مبارزه کرد و با وجود فشارها و تهدیدات علنی، حب اهل بیت پیامبر گرامی اسلام (ص) را انکار نکرد و به این دوستی افتخار میکرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی […]

روژان: نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امام شافعی در برابر انحرافات زمان خود ایستاد و با هر چه جهل و خرافه بود مبارزه کرد و با وجود فشارها و تهدیدات علنی، حب اهل بیت پیامبر گرامی اسلام (ص) را انکار نکرد و به این دوستی افتخار میکرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش پیش کنگره امام شافعی در جمع علما و روحانیون، اظهار کرد: قدردانی از بزرگان وظیفه‌ی همه ما است که با برگزاری چنین همایش‌هایی از بزرگان دینی تجلیل کنیم و از علم و دانش آنها بهره‌مند شویم.
وی گفت: در مسیر تاریخ کسانی بوده‌اند که با شجاعت حرکت کرده‌اند و یک هدف مقدس را دنبال کرده و به پیروزی و موفقیت رسیده‌اند.
نماینده ولی فقیه در کردستان به اشاره به اشعار امام شافعی در مورد امام حسین(ع) تصریح کرد: امام شافعی در مورد امام حسین نظر و فتاوای خاصی داشتند و ابراز علاقه و محبت ایشان نسبت به اهل بیت در اشعارشان مشخص است.
وی با اشاره به اهداف قیام امام حسین(ع) گفت: امام حسین(ع) برای مبارزه با انحرافات فکری، دینی و اصلاح امت پیامبر(ص) قیام کردند زیرا افرادی فاسد و و منحرف حکومت اسلامی را در دست داشتند که اقدامات آنها موجب به خطر افتادن دین اسلام شده بود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: امام شافعی در طول زندگی خود همیشه در جهت اصلاح و تعامل قدم برداشتند وعلاوه بر این، ایشان در علوم مختلف از جمله علم نجوم مهارت و قدرت خاصی داشتند که تسلط بر علوم مختلف برای زندگی آدمی مفید است.
وی با اشاره به اینکه کتاب فقهی امام شافعی بعدا منتشر شد، افزود: احکام فقهی امام شافعی در کتابی به نام احکام‌القرآن جمع و منتشر گردید که موضوعات مختلف دینی و مسائل مربوط به زندگی را شامل می شود.
نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی – اجتماعی مجلس خبرگان گفت: امام شافعی در علوم طب سنتی نیز دانش و اطلاعات خاصی داشتند و در زمینه طب سنتی مهارت ویژه‌ای داشتند ایشان علاوه بر مهارت در علوم فقهی با علوم حدیث و تفسیر قرآن نیز آشنایی داشته و به حدیث اعتقاد خاصی داشتند.
وی آشنایی با علم اخلاق و رعایت اصول اخلاقی را از ویژگی‌های اشعار امام شافعی عنوان کرد و گفت: رعایت اخلاق در زندگی و رفتار برای آدمی کرامت می‌آورد امام شافعی بر علم اخلاق بسیار مسلط بودند و اصول اخلاقی در اشعار ایشان بسیار رعایت شده است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: آنچه که پیامبر(ص) و اهل بیت می‌فرمودند کلام خداوند بود و آنچه که اسلام نبوی نامیده می‌شود برگرفته از کلام پیامبر و اهل بیت که از کلام الهی سرچشمه می‌گیرد است و دشمنان با اسلام ناب محمدی مبارزه می کنند و قصد دارند یک اسلام بدلی آمریکایی را جایگزین آن کنند.
وی با اشاره به اینکه علما وارث پیامبران هستند و با جهل و خرافه باید مبارزه کنند، گفت: امام شافعی در برابر انحرافات زمان خود ایستاد و با هرچه جهل و خرافه بود مبارزه کرد و با وجود فشارها و تهدیدات علنی، حب اهل بیت پیامبر گرامی اسلام(ص) را انکار نکرد و به این دوستی افتخار می‌کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با مقایسه انحرافات کنونی دنیای اسلام با انحرافات زمان امام شافعی، افزود: تمامی فرقه‌های انحرافی تکفیری، وهابیت و داعش برگرفته از همان انحرافاتی است که امام شافعی در زمان خود با آن مبارزه می کرد.
وی با اشاره به اشاره به اقدامات امام شافعی در مبارزه با جعل و فساد، تصریح کرد: یکی از کارهای بزرگ امام شافعی ارائه اصول احکام و فتاوایی بود که با فساد و انحراف عقاید مبارزه می کرد و ایشان در زمان خود افکار فاسد و زشت را جمع کرده بود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: بیشترین ضربه‌ای که مسلمانان خورده‌اند این است که دشمنان، اسلام ناب محمدی را به عنوان دینی ضد انسانی، ضد بشری و انحرافی معرفی کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...