رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰
 • کد خبر : 1552
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دستگاه‎های دیگر نیز همگام با سپاه برای توسعه کردستان گام بردارند

فرمانده سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه دستگاه‎های دیگر نیز همگام با سپاه برای توسعه کردستان گام بردارند اظهار امیدواری کرد؛ دیگر دستگاه‌ها نیز پا به پای سپاه برای توسعه کردستان گام بردارند، هرچند در این زمینه کارهایی انجام شده اما کافی نیست. وی با تأکید بر اینکه در کردستان کارهای فرهنگی قابل توجهی انجام نمی‌شود، […]

فرمانده سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه دستگاه‎های دیگر نیز همگام با سپاه برای توسعه کردستان گام بردارند اظهار امیدواری کرد؛ دیگر دستگاه‌ها نیز پا به پای سپاه برای توسعه کردستان گام بردارند، هرچند در این زمینه کارهایی انجام شده اما کافی نیست.
وی با تأکید بر اینکه در کردستان کارهای فرهنگی قابل توجهی انجام نمی‌شود، عنوان کرد: سپاه در حد بضاعت خود در این زمینه وارد عمل شده و فعالیت می‌کند و دیگر مسؤولان هم باید پای کار بیایند.
وی گفت: به اندازه کافی پول و اعتبار موجود است ولی آنچه ضعیف است، برنامه‌ریزی و مدیریت کار فرهنگی است که از موانع توسعه استان محسوب می‌شود.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به محرومیت کردستان اظهار داشت: برخی مسؤولان به جای کارهای بی‌اساس در قالب اقدامات بین‌المللی و غیره به هنرمندان و ظرفیت‌های داخلی فرصت بدهند تا فرهنگ کردستان بیشتر معرفی شود.
سردار محمدحسین رجبی گفت: یادواره شهدای اطلاعات شمال‌غرب کشور با مشارکت دو استان کردستان و آذربایجان‌ غربی دهم آبان ماه ۹۵ در ارومیه برگزار می‌شود.
وی افزود: در راستای این یادواره، چندی پیش کنگره پیشمرگان کرد مسلمان با مرکزیت سنندج برگزار شد و انشاالله سال ۹۷ کنگره پیشمرگان مسلمان کرد استان کردستان نیز برگزار خواهد شد.
وی اظهارداشت: تا قبل از برگزاری این کنگره تا سال ۹۷ یادواره‌های شهدا در شهرستان‌ها، روستاها و حتی محلات استان برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: استان کردستان ۵۲ شهید اطلاعات دارد که بیشتر خدمتشان در زمینه رزم اطلاعاتی بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...