رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰
 • کد خبر : 1552
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دستگاه‎های دیگر نیز همگام با سپاه برای توسعه کردستان گام بردارند

فرمانده سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه دستگاه‎های دیگر نیز همگام با سپاه برای توسعه کردستان گام بردارند اظهار امیدواری کرد؛ دیگر دستگاه‌ها نیز پا به پای سپاه برای توسعه کردستان گام بردارند، هرچند در این زمینه کارهایی انجام شده اما کافی نیست. وی با تأکید بر اینکه در کردستان کارهای فرهنگی قابل توجهی انجام نمی‌شود، […]

فرمانده سپاه بیت‌المقدس با بیان اینکه دستگاه‎های دیگر نیز همگام با سپاه برای توسعه کردستان گام بردارند اظهار امیدواری کرد؛ دیگر دستگاه‌ها نیز پا به پای سپاه برای توسعه کردستان گام بردارند، هرچند در این زمینه کارهایی انجام شده اما کافی نیست.
وی با تأکید بر اینکه در کردستان کارهای فرهنگی قابل توجهی انجام نمی‌شود، عنوان کرد: سپاه در حد بضاعت خود در این زمینه وارد عمل شده و فعالیت می‌کند و دیگر مسؤولان هم باید پای کار بیایند.
وی گفت: به اندازه کافی پول و اعتبار موجود است ولی آنچه ضعیف است، برنامه‌ریزی و مدیریت کار فرهنگی است که از موانع توسعه استان محسوب می‌شود.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به محرومیت کردستان اظهار داشت: برخی مسؤولان به جای کارهای بی‌اساس در قالب اقدامات بین‌المللی و غیره به هنرمندان و ظرفیت‌های داخلی فرصت بدهند تا فرهنگ کردستان بیشتر معرفی شود.
سردار محمدحسین رجبی گفت: یادواره شهدای اطلاعات شمال‌غرب کشور با مشارکت دو استان کردستان و آذربایجان‌ غربی دهم آبان ماه ۹۵ در ارومیه برگزار می‌شود.
وی افزود: در راستای این یادواره، چندی پیش کنگره پیشمرگان کرد مسلمان با مرکزیت سنندج برگزار شد و انشاالله سال ۹۷ کنگره پیشمرگان مسلمان کرد استان کردستان نیز برگزار خواهد شد.
وی اظهارداشت: تا قبل از برگزاری این کنگره تا سال ۹۷ یادواره‌های شهدا در شهرستان‌ها، روستاها و حتی محلات استان برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: استان کردستان ۵۲ شهید اطلاعات دارد که بیشتر خدمتشان در زمینه رزم اطلاعاتی بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...