رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
 • کد خبر : 1592
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مردم کردستان برای توسعه پیشگام شوند

روژان: وزیر کشور پنجشنبه گذشته به سنندج آمد و به همراه استاندار و مدیران دولتی استان کردستان از پتروشیمی و خانه کرد بازدید کرد و با حضور در جلسه شورای توسعه استان و اقتصاد مقاومتی و همچنین در دیدار با شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای استان کردستان به تبیین دیدگاه‌ها و طرح‌های دولت برای توسعه […]

روژان: وزیر کشور پنجشنبه گذشته به سنندج آمد و به همراه استاندار و مدیران دولتی استان کردستان از پتروشیمی و خانه کرد بازدید کرد و با حضور در جلسه شورای توسعه استان و اقتصاد مقاومتی و همچنین در دیدار با شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای استان کردستان به تبیین دیدگاه‌ها و طرح‌های دولت برای توسعه کردستان پرداخت.
عبدالرضا رحمانی فضلی تاکید کرد: دولت نمی‌تواند عقب‌ماندگی‌های کردستان را با اعتبارات محدود خود جبران کند و برای این امر باید خود کردستانی‌ها وارد عمل شده و در استان خودشان سرمایه‌گذاری کنند.
رحمانی‌فضلی در جمع شوراهای اسلامی و دهیاران همچنین با اشاره به اینکه در ارائه خدمات آب، برق، گاز، تلفن، جاده و درمانگاه، پیشرو پیشرو هستیم افزود: با وجود این پیشرفت‌ها متأسفانه در حوزه اشتغال‌زایی و تولید در مناطق روستایی با عقب‌افتادگی شدیدی مواجه هستیم. این عقب‌افتادگی‌ها ناشی از ضعف در نظام برنامه‌ریزی، عقب‌افتادگی‌های تاریخی، ضعف در نظام بودجه‌ریزی، پولی، بانکی و اداری است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود از پایین‌بودن تخصیص تسهیلات بانکی در این استان گلایه کرد و افزود: تقاضا برای سرمایه‌گذاری در کردستان پایین است و انتظار داریم کردستانی‌ها خودشان در حوزه سرمایه‌گذاری استان خودشان مشارکت جدی داشته باشند.
رحمانی‌فضلی افزود: اگر می‌خواهیم که کردستان را به عنوان یک استان نمونه معرفی کنیم باید خود مردم کردستان در حوزه سرمایه‌گذاری استان خودشان وارد شوند.
وزیر کشور در جلسه شورای توسعه و اقتصاد مقاومتی استان کردستان هم گفت: مسئولان دولتی باید شرایط مناسب را برای امکان ایجاد توسعه در تمامی استان ها به ویژه استان های کمتر توسعه یافته فراهم کنند.
وزیر کشور داستان همیشگی مهیا نشدن فرصت های توسعه یافتگی در برخی استان ها از جمله استان کردستان در دهه های گذشته را یادآوری کرد و افزود: برخی استان ها از جمله کردستان به دلیل عدم وجود امنیت در سالهای اول انقلاب از روند رشد و توسعه یافتگی عقب مانده و این روند باید تغییر پیدا کند.
وی در عین حال تاکید کرد: هم اکنون شرایط خوبی برای جذب سرمایه گذاری در این استان فراهم شده و لازم است خود مردم گام های بلندی برای توسعه بردارند.
وزیر کشور با اشاره به اینکه سند توسعه روستایی برای ۳۱ استان کشور برای رسیدن به توسعه باید تهیه شود افزود: هم اکنون این سند برای کردستان و استانهای خوزستان و سیستان و بلوچستان به عنوان پایلوت (آزمایشی) در دست تهیه است.
وزیر کشور با اشاره اهمیت آموزش مدیران دستگاه های مختلف گفت: آموزش مدیران باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد و تنها مدیران آموزش دیده می توانند توسعه را در محور کارهای خود قرار دهند. این آموزش ها باید به صورت دوره ای و کارگاهی برگزار شود و توسعه یافتگی به یکی از دغدغه های مدیران تبدیل شود.
وزیر کشور از مسئولان استان خواست که تهیه کنندگان و مدیران رسانه ها را مورد حمایت قراد دهند تا آنها نیز بتوانند در این زمینه از تمام توان و قدرت رسانه ای خود استفاده کنند.
وی گفت:سیستم برنامه متمرکزکشور ما به گونه‌ای است که باید برای جذب پول و اعتبارات ملی جنگید لذا استاندارکردستان باید تکلیف مدیران دستگاه های اجرایی را برای دریافت منابع ملی مشخص کند.
وی، گزارش ارائه شده توسط مدیران استان را امیداور کننده خواند و گفت: وجود روحیه مطالبه‌گری وانگیزه بالای مدیران استان در طرح مسائل مایه خوشحالی و عامل موفقیت است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...