رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵
 • کد خبر : 1607
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کردستان به سمت خدماتی شدن پیش رفته است
مشاور اقتصادی استاندار کردستان:

کردستان به سمت خدماتی شدن پیش رفته است

روژان: مشاور اقتصادی استاندار کردستان گفت: استان کردستان در سال‌های قبل استانی تولیدکننده بود، اما در سال‌های اخیر به سمت خدماتی شدن پیش رفته است‌. بایزید مردوخی در جلسه مشترک شورای توسعه و اقتصاد مقاومتی کردستان با حضور وزیر کشور گفت: کردستان در گذشته با انجام کارهای کشاورزی و باغداری تولیدکننده به شمار می‌رفت و […]

روژان: مشاور اقتصادی استاندار کردستان گفت: استان کردستان در سال‌های قبل استانی تولیدکننده بود، اما در سال‌های اخیر به سمت خدماتی شدن پیش رفته است‌.
بایزید مردوخی در جلسه مشترک شورای توسعه و اقتصاد مقاومتی کردستان با حضور وزیر کشور گفت: کردستان در گذشته با انجام کارهای کشاورزی و باغداری تولیدکننده به شمار می‌رفت و طی سالیان اخیر به طرف خدماتی شدن پیش رفته است.
وی افزود: خدمات بازرگانی، توریستی و خدمات فروشگاهی از جمله خدماتی است که در استان دیده می‌شود و برای پیشبرد آن نباز به آموزش همگانی در بخش غیردولتی است.
مشاور اقتصادی استانداری کردستان بیان کرد: در بخش دولتی هم آموزش‌هایی در سالهای گذشته انجام شده اما باید در راستای فرآیند توسعه پایدار این آموزش‌ها سوق داده شوند.
مردخی بیان کرد: از جمله مشکلاتی که کردستان با آن روبرو است ترددهای زیاد به تهران برای دریافت یک امضا و مجوز است که جز تلف کردن وقت چیزی در پی ندارد و نیاز است ترددها کمتر شود.
وی یادآور شد: اگر بخواهیم توسعه‌نیافتگی کردستان را حل کنیم باید چتری حمایتی وجود داشته باشد که تمامی مجموعه‌هایی که نیاز به توسعه دارند را زیر حمایت بگیرد و زیر نطر لیدر برنامه‌ها باشد.
وی افزود: نباید تنها به دنبال منابع دولتی بود بلکه باید از منابع غیردولتی و منابع بانکی هم برای توسعه استان کمک بگیریم.
وی اجرای طرح‌هایی از جمله فرودگاه سقز، تکمیل پالایشگاه دام صنعتی سنندج، طرح صندوق بیمه زنان و شاغلان غیرمزدبگیر را نیازمند توجه و پیگیری در راستای توسعه این استان عنوان کرد.
مردوخی توجه به طرح‌های نمونه گردشگری از جمله طرح چهل چشمه را نیز نیازمند توجه دانست.
وی همچنین به اورامان به عنوان زیست بوم تاریخی اشاره کرد و افزود: این مکان نباید دستکاری شود و اجازه واگذاری مسکن و زمین در این مناطق نباید داده شود تا زیست بوم تاریخی اورامان حفظ شود.
مردوخی در پایان گفت: کردستان در مقایسه با استان‌های کشور عقب‌ماندگی زیادی دارد و نیاز به حمایت و توجه دارد.

فارس

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...