رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
 • کد خبر : 1614
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : از خدمات علمی دکتر خرم دل تجلیل می‌شود

روژان: مراسم بزرگداشت دکتر مصطفی خرم دل مترجم، قرآن‌پژوه، اسلام‌شناس و مفسر کُرد بیستم آبان ماه در دانشگاه کردستان برگزار می شود. امید قادر زاده رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان در گفتگو با خبرنگار روژان در گفت: بنیاد نخبگان استان کردستان و پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان به پاس چند دهه تلاش و کوشش […]

روژان: مراسم بزرگداشت دکتر مصطفی خرم دل مترجم، قرآن‌پژوه، اسلام‌شناس و مفسر کُرد بیستم آبان ماه در دانشگاه کردستان برگزار می شود.
امید قادر زاده رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان در گفتگو با خبرنگار روژان در گفت: بنیاد نخبگان استان کردستان و پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان به پاس چند دهه تلاش و کوشش خستگی ناپذیر، ماندگار و اثرگذار علمی و فرهنگی دکتر مصطفی خرم دل پیشکسوت فرهیخته، مفسر و قرآن پژوه و استاد بازنشسته دانشگاه کردستان روز پنج شنبه ۲۰ آبان ماه در دانشگاه کردستان نکو داشتی برای او برگزار می نماید.
وی افزود: دکتر خرم دل هم اکنون ساکن مهاباد و از شخصیت های علمی و دینی مشهور در سطح ایران و جهان اسلام است. به گفته قادرزاده، سخنرانان اصلی این مراسم دکتر محمود ابراهیمی( استاد پیشکسوت و بازنشسته دانشگاه کردستان)، استاد بهاء الدین خرم شاهی(قرآن پژوه و حافظ شناس برجسته کشور)، دکتر محمد علی کوشا(قرآن پژوه و استاد حوزه و دانشگاه)، استاد مسعود انصاری(قرآن پژوه و مترجم قران کریم)، دکتر محمد خالد غفاری (استاد زبان وادبیات فارسی)، دکتر محمود ویسی (قرآن پژوه و استاد گروه فقه و حقوق دانشگاه مذاهب اسلامی تهران) هستند که در بخش های مختلف به معرفی شخصیت وجایگاه علمی و فرهنگی استاد خرمدل می پردازند.
رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان اظهار داشت: در این مراسم پیام دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان نیز قرائت می شود.
تفسیر نور(به فارسی)، المقتطف(تفسیر قرآن به عربی)، شنه ی ره حمه ت(تفسیر قرآن به زبان کردی)، دستور زبان فارسی، دستور زبان کردی، گنجینه صرف و نحو عربی، ترجمه فی ظلال القرآن در پانزده جلد و ده ها اثر دیگر از تالیفات درخشان استاد خرم دل است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...