رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۲ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 27 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
 • کد خبر : 1614
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : از خدمات علمی دکتر خرم دل تجلیل می‌شود

روژان: مراسم بزرگداشت دکتر مصطفی خرم دل مترجم، قرآن‌پژوه، اسلام‌شناس و مفسر کُرد بیستم آبان ماه در دانشگاه کردستان برگزار می شود. امید قادر زاده رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان در گفتگو با خبرنگار روژان در گفت: بنیاد نخبگان استان کردستان و پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان به پاس چند دهه تلاش و کوشش […]

روژان: مراسم بزرگداشت دکتر مصطفی خرم دل مترجم، قرآن‌پژوه، اسلام‌شناس و مفسر کُرد بیستم آبان ماه در دانشگاه کردستان برگزار می شود.
امید قادر زاده رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان در گفتگو با خبرنگار روژان در گفت: بنیاد نخبگان استان کردستان و پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان به پاس چند دهه تلاش و کوشش خستگی ناپذیر، ماندگار و اثرگذار علمی و فرهنگی دکتر مصطفی خرم دل پیشکسوت فرهیخته، مفسر و قرآن پژوه و استاد بازنشسته دانشگاه کردستان روز پنج شنبه ۲۰ آبان ماه در دانشگاه کردستان نکو داشتی برای او برگزار می نماید.
وی افزود: دکتر خرم دل هم اکنون ساکن مهاباد و از شخصیت های علمی و دینی مشهور در سطح ایران و جهان اسلام است. به گفته قادرزاده، سخنرانان اصلی این مراسم دکتر محمود ابراهیمی( استاد پیشکسوت و بازنشسته دانشگاه کردستان)، استاد بهاء الدین خرم شاهی(قرآن پژوه و حافظ شناس برجسته کشور)، دکتر محمد علی کوشا(قرآن پژوه و استاد حوزه و دانشگاه)، استاد مسعود انصاری(قرآن پژوه و مترجم قران کریم)، دکتر محمد خالد غفاری (استاد زبان وادبیات فارسی)، دکتر محمود ویسی (قرآن پژوه و استاد گروه فقه و حقوق دانشگاه مذاهب اسلامی تهران) هستند که در بخش های مختلف به معرفی شخصیت وجایگاه علمی و فرهنگی استاد خرمدل می پردازند.
رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان اظهار داشت: در این مراسم پیام دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان نیز قرائت می شود.
تفسیر نور(به فارسی)، المقتطف(تفسیر قرآن به عربی)، شنه ی ره حمه ت(تفسیر قرآن به زبان کردی)، دستور زبان فارسی، دستور زبان کردی، گنجینه صرف و نحو عربی، ترجمه فی ظلال القرآن در پانزده جلد و ده ها اثر دیگر از تالیفات درخشان استاد خرم دل است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...