رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷
 • کد خبر : 1658
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اقتصاد مقاومتی، با حضور مردم تحقق می‌یابد
نماینده ولی فقیه در کردستان:

اقتصاد مقاومتی، با حضور مردم تحقق می‌یابد

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد مردمی است و در آن‌همه علوم دانش‌بنیان هستند و همه بخش‌های خصوصی و دولتی فعال می‌شوند و حضور مردم در این اقتصاد بسیار پررنگ‌تر است و یک نگاه ارزشی بر اقتصاد مردمی غالب است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، آیت‌الله […]

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد مردمی است و در آن‌همه علوم دانش‌بنیان هستند و همه بخش‌های خصوصی و دولتی فعال می‌شوند و حضور مردم در این اقتصاد بسیار پررنگ‌تر است و یک نگاه ارزشی بر اقتصاد مردمی غالب است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در پنجمین نشست مشترک کمیته‌های مرکز مطالعات راهبردی با موضوع اقتصاد مقاومتی، افزود: برگزاری چنین نشست‌ها و جلساتی در هم‌افزایی و هم‌اندیشی مسئولین بسیار مهم است.
وی گفت: اقتصاد مقاومتی موضوع بسیار مهم و حساسی است که با حضور مردم درصحنه اجرایی می‌شود و فرهنگ‌سازی در اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است و روحانیون نقش مهمی در بسترسازی می‌توانند داشته باشند.
وی وجود رهبری را یک نعمت الهی و ویژه برای ملت ایران دانست و افزود: حساسیت بحث اقتصاد را از چندین سال قبل مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) هشدار داده‌اند و معظم له سیاست‌ها و راهکارهای ارائه کرده‌اند که عمل به این راهکارها تحول بنیادین در بخش اقتصاد ایجاد خواهد کرد.
نایب‌رئیس دوم کمیسیون سیاسی – اجتماعی مجلس خبرگان تصریح کرد: ادبیاتی که مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی مطرح کرده‌اند بسیار نو و جدید است و همه اقتصاددانان برجسته دنیا به علمی بودن و تازگی این واژه‌ها و کاربردی بودن آن معترف هستند و همه دنیا بر مفاهیم اقتصاد مقاومتی رهبر ایران متمرکزشده‌اند و اگر اجرایی شود تحول اساسی در همه بخش‌های کشور ایجاد خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه استان کردستان در مقایسه با استان‌های دیگر دارای مزیت‌های برتری در بخش منابع طبیعی و نیروی انسانی است، گفت: با برنامه‌ریزی هدفمند می‌توان حضور مردم در اقتصاد را از طریق جذب سرمایه‌گذاری و آموزش‌های کاربردی فنی و حرفه‌ای افزایش داد و استان کردستان بسترهای لازم برای اجرایی کردن طرح قرارگاه مردمی اقتصاد مقاومتی را دارا می‌باشد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه مسئولیت زمینه‌سازی و برنامه‌سازی هدفمند در اقتصاد دولتی بر عهده دولت است، گفت: دولت به‌طور مستقیم و غیرمستقیم باید کمک کند که کار و فعالیت‌های اقتصادی در دست مردم قرار گیرد و با برنامه‌ریزی مسئولین استعدادهای بالقوه کشور در بخش‌های مختلف خصوصاً بخش کشاورزی، بالفعل شوند و نیازهای کشاورزی کشور در داخل تأمین و مازاد آن صادر شود.
وی افزود: تربیت نیروی کار مفید برای موفقیت در اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است و دانشگاه‌های ما از مدرک‌گرایی بپرهیزند و توان علمی و فنی دانشجویان را بالا ببرند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...