رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷
 • کد خبر : 1658
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اقتصاد مقاومتی، با حضور مردم تحقق می‌یابد
نماینده ولی فقیه در کردستان:

اقتصاد مقاومتی، با حضور مردم تحقق می‌یابد

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد مردمی است و در آن‌همه علوم دانش‌بنیان هستند و همه بخش‌های خصوصی و دولتی فعال می‌شوند و حضور مردم در این اقتصاد بسیار پررنگ‌تر است و یک نگاه ارزشی بر اقتصاد مردمی غالب است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، آیت‌الله […]

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد مردمی است و در آن‌همه علوم دانش‌بنیان هستند و همه بخش‌های خصوصی و دولتی فعال می‌شوند و حضور مردم در این اقتصاد بسیار پررنگ‌تر است و یک نگاه ارزشی بر اقتصاد مردمی غالب است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در پنجمین نشست مشترک کمیته‌های مرکز مطالعات راهبردی با موضوع اقتصاد مقاومتی، افزود: برگزاری چنین نشست‌ها و جلساتی در هم‌افزایی و هم‌اندیشی مسئولین بسیار مهم است.
وی گفت: اقتصاد مقاومتی موضوع بسیار مهم و حساسی است که با حضور مردم درصحنه اجرایی می‌شود و فرهنگ‌سازی در اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است و روحانیون نقش مهمی در بسترسازی می‌توانند داشته باشند.
وی وجود رهبری را یک نعمت الهی و ویژه برای ملت ایران دانست و افزود: حساسیت بحث اقتصاد را از چندین سال قبل مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) هشدار داده‌اند و معظم له سیاست‌ها و راهکارهای ارائه کرده‌اند که عمل به این راهکارها تحول بنیادین در بخش اقتصاد ایجاد خواهد کرد.
نایب‌رئیس دوم کمیسیون سیاسی – اجتماعی مجلس خبرگان تصریح کرد: ادبیاتی که مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی مطرح کرده‌اند بسیار نو و جدید است و همه اقتصاددانان برجسته دنیا به علمی بودن و تازگی این واژه‌ها و کاربردی بودن آن معترف هستند و همه دنیا بر مفاهیم اقتصاد مقاومتی رهبر ایران متمرکزشده‌اند و اگر اجرایی شود تحول اساسی در همه بخش‌های کشور ایجاد خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه استان کردستان در مقایسه با استان‌های دیگر دارای مزیت‌های برتری در بخش منابع طبیعی و نیروی انسانی است، گفت: با برنامه‌ریزی هدفمند می‌توان حضور مردم در اقتصاد را از طریق جذب سرمایه‌گذاری و آموزش‌های کاربردی فنی و حرفه‌ای افزایش داد و استان کردستان بسترهای لازم برای اجرایی کردن طرح قرارگاه مردمی اقتصاد مقاومتی را دارا می‌باشد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه مسئولیت زمینه‌سازی و برنامه‌سازی هدفمند در اقتصاد دولتی بر عهده دولت است، گفت: دولت به‌طور مستقیم و غیرمستقیم باید کمک کند که کار و فعالیت‌های اقتصادی در دست مردم قرار گیرد و با برنامه‌ریزی مسئولین استعدادهای بالقوه کشور در بخش‌های مختلف خصوصاً بخش کشاورزی، بالفعل شوند و نیازهای کشاورزی کشور در داخل تأمین و مازاد آن صادر شود.
وی افزود: تربیت نیروی کار مفید برای موفقیت در اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است و دانشگاه‌های ما از مدرک‌گرایی بپرهیزند و توان علمی و فنی دانشجویان را بالا ببرند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...