رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
 • کد خبر : 1664
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تجاری سازی نان محلی

یوسف نادری/ کردستان یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور است که به دلیل حاصلخیز بودن زمین‌های زراعی و بارندگی مناسب از محصول گندم با کیفیتی بالا برخورداراست. تهیه گندم دیم با کیفیت بالا یکی از مزیت‌ها و منابع بالقوه این استان است و این محصول استراتژیک در کردستان دارای جایگاه خاص خود است. گندم، […]

یوسف نادری/ کردستان یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور است که به دلیل حاصلخیز بودن زمین‌های زراعی و بارندگی مناسب از محصول گندم با کیفیتی بالا برخورداراست.
تهیه گندم دیم با کیفیت بالا یکی از مزیت‌ها و منابع بالقوه این استان است و این محصول استراتژیک در کردستان دارای جایگاه خاص خود است.
گندم، این قوت لایموت و مواد اولیه اغلب صنایع غذایی به دلیل موجود نبودن صنایع تبدیلی تنها برای تولید نان به کارمی رود.
نان‌های تولیدی نانوایی‌ها نیز اکثراً به دلیل مصارف انبوه و آمار بالای تولید همچنین تولید شدن توسط دستگاه و حذف عامل انسانی از کیفیت و طعم نان خانگی برخوردار نیست.
مردم جامعه شهری در کردستان اکثراً مهاجرین روستایی هستند که با طعم غذاهای بومی آشنایی دارند و در صورت وجود مراکز عرضه مواد غذایی سنتی در بازار این نوع غذاها به‌ویژه نان محلی مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد.
نان بومی به دلیل ذهنیت مثبت در صورت برند خوردن و بسته‌بندی مناسب و رعایت نکات بهداشتی بازار فروش خوبی خواهد داشت.
جوانان ساکن روستاها می‌توانند با تهیه چند تنور و استفاده از چند بانوی آشنا به این کار با راه‌اندازی یک کارگاه تولید نان محلی به‌راحتی برای چند نفر شغلی مناسب ایجاد کنند.
تنور گلی و استفاده از سوخت غیرنفتی ازجمله چوب و استخدام بانوان و آرد دارای سبوس مناسب کل ابزارهای این کسب و کاراست که نیاز است بسته‌بندی با برچسب تولیدی و اسمی بامسما از دیگر مواردی است که باید صاحب کسب‌وکار رعایت کند.
گرفتن مجوز از ادارات ذی‌ربط و تهیه وسایل ایمنی در کارگاه ازجمله نکاتی است که باید رعایت شود.
کل هزینه راه‌اندازی چنین کارگاهی، به سه میلیون تومان نخواهد رسید و توجه به اصول بازاریابی و مشتری مداری از دیگر مواردی است که باید رعایت کرد.
ارتباط گرفتن با مشتریان جهت بازخورد و ایرادات کار و همچنین توجه کافی به کانال توزیع می‌تواند در گسترش این پیشه، کارفرما را یاری دهد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...