رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
 • کد خبر : 1664
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تجاری سازی نان محلی

یوسف نادری/ کردستان یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور است که به دلیل حاصلخیز بودن زمین‌های زراعی و بارندگی مناسب از محصول گندم با کیفیتی بالا برخورداراست. تهیه گندم دیم با کیفیت بالا یکی از مزیت‌ها و منابع بالقوه این استان است و این محصول استراتژیک در کردستان دارای جایگاه خاص خود است. گندم، […]

یوسف نادری/ کردستان یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور است که به دلیل حاصلخیز بودن زمین‌های زراعی و بارندگی مناسب از محصول گندم با کیفیتی بالا برخورداراست.
تهیه گندم دیم با کیفیت بالا یکی از مزیت‌ها و منابع بالقوه این استان است و این محصول استراتژیک در کردستان دارای جایگاه خاص خود است.
گندم، این قوت لایموت و مواد اولیه اغلب صنایع غذایی به دلیل موجود نبودن صنایع تبدیلی تنها برای تولید نان به کارمی رود.
نان‌های تولیدی نانوایی‌ها نیز اکثراً به دلیل مصارف انبوه و آمار بالای تولید همچنین تولید شدن توسط دستگاه و حذف عامل انسانی از کیفیت و طعم نان خانگی برخوردار نیست.
مردم جامعه شهری در کردستان اکثراً مهاجرین روستایی هستند که با طعم غذاهای بومی آشنایی دارند و در صورت وجود مراکز عرضه مواد غذایی سنتی در بازار این نوع غذاها به‌ویژه نان محلی مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد.
نان بومی به دلیل ذهنیت مثبت در صورت برند خوردن و بسته‌بندی مناسب و رعایت نکات بهداشتی بازار فروش خوبی خواهد داشت.
جوانان ساکن روستاها می‌توانند با تهیه چند تنور و استفاده از چند بانوی آشنا به این کار با راه‌اندازی یک کارگاه تولید نان محلی به‌راحتی برای چند نفر شغلی مناسب ایجاد کنند.
تنور گلی و استفاده از سوخت غیرنفتی ازجمله چوب و استخدام بانوان و آرد دارای سبوس مناسب کل ابزارهای این کسب و کاراست که نیاز است بسته‌بندی با برچسب تولیدی و اسمی بامسما از دیگر مواردی است که باید صاحب کسب‌وکار رعایت کند.
گرفتن مجوز از ادارات ذی‌ربط و تهیه وسایل ایمنی در کارگاه ازجمله نکاتی است که باید رعایت شود.
کل هزینه راه‌اندازی چنین کارگاهی، به سه میلیون تومان نخواهد رسید و توجه به اصول بازاریابی و مشتری مداری از دیگر مواردی است که باید رعایت کرد.
ارتباط گرفتن با مشتریان جهت بازخورد و ایرادات کار و همچنین توجه کافی به کانال توزیع می‌تواند در گسترش این پیشه، کارفرما را یاری دهد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...