رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
 • کد خبر : 1683
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مخالف بکارگیری نیروی کار غیربومی در کردستان هستم
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان:

مخالف بکارگیری نیروی کار غیربومی در کردستان هستم

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص بکار گیری نیروهای بومی در برخی از واحدهای تولیدی دولتی و شخصی، گفت: حق جوانان و مردم کُردستان است که در این واحدها بکار گیری شوند و باید از ورود نیروی کار غیربومی به کُردستان خودداری شود. سردار رجبی در جمع خبرنگاران […]

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص بکار گیری نیروهای بومی در برخی از واحدهای تولیدی دولتی و شخصی، گفت: حق جوانان و مردم کُردستان است که در این واحدها بکار گیری شوند و باید از ورود نیروی کار غیربومی به کُردستان خودداری شود.
سردار رجبی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برخی عادت کرده‌اند بیشتر حرف بزنند تا اینکه عمل داشته باشند گفت: آمار بیکاری در کردستان بالا است و اگر قرار باشد بستری برای اشتغال ایجاد شود نباید نیروهای آن غیربومی باشند.
وی تصریح کرد: خود بنده شاهد حضور کارگر شمالی در واحدهای تولیدی استان بودم که این ظلم و جفا در حق جوانان بیکار این استان است.
فرمانده سپاه کُردستان افزود: سپاه از سرمایه‌گذاران خصوصی و دولتی در کُردستان در راستای پیشرفت و آبادنی، و تامین معیشت و کار مردم استقبال می‌کند.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: به مناسبت هفته بسیج دو هزار۴۵۰ برنامه در طول هفته در استان برگزار می شود که شامل ۱۵۸ عنوان برنامه محوری است.
سردار محمد حسین رجبی طرح واکسیناسیون طیور بومی در ۹۰۰ روستای استان کردستان را با همکاری اداره کل دامپزشکی استان از جمله برنامه‌های هفته بسیج توسط بسیج سازندگی عنوان کرد و گفت: این اقدام همزمان با ۱۲ استان کشور برگزار می شود و فاز دیگر آن در سه ماه دیگر سال صورت خواهد گرفت.
وی به برنامه های پیش بینی شده در هفته بسیج اشاره کرد و گفت: اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم و ویزیت رایگان در حوزه سلامت و خدمت به مردم، برگزاری مجامع فصلی بسیج و سرکشی از پایگاه های مقاومت بسیج محلات، برگزاری نمایشگاه قطب‌های صنایع تبدیلی و ارائه مشاوره کارآفرینی و اشتغالزایی، برگزاری یادواره شهدای کارگر و تقدیر از واحدهای صنعتی موفق از جمله این برنامه‌ها است.
فرمانده سپاه بیت المقدس خاطر نشان کرد: در طول هفته بسیج بیمارستان تخصصی چشم پزشکی در سنندج و بیمارستان صحرایی در بانه برپا خواهد شد و افتتاح پروژه‌های محرومیت زدایی و برگزاری محفل ادبی و تجلیل از شاعران ارزشی، از دیگر برنامه‌های این هفته است.
رجبی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اقدامات محرومیت زدایی اظهار داشت: سپاه در کنار وظیفه ذاتی خود در دفاع از امنیت استان از ظرفیت خود از ماشین آلات و تجهیزات گرفته تا مهندسی و نیروی انسانی در جهت رفع محرویت استان استفاده می‌کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...