رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 21 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷
 • کد خبر : 1698
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : باباشاهی: کسی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرد وامدار مردم است
تجمع بزرگ بسیجیان کردستان برگزار شد

باباشاهی: کسی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرد وامدار مردم است

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کردستان گفت: کسی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرد باید خود را وامدار و خدمتگذار مردم بداند. تجمع بزرگ بسیجیان استان کردستان با حضور مسؤولان و اقشار مختلف مردم در سالن آزادی شهرستان سنندج برگزار شد. حجت الاسلام علیرضا باباشاهی مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: بسیج […]

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کردستان گفت: کسی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرد باید خود را وامدار و خدمتگذار مردم بداند.
تجمع بزرگ بسیجیان استان کردستان با حضور مسؤولان و اقشار مختلف مردم در سالن آزادی شهرستان سنندج برگزار شد.
حجت الاسلام علیرضا باباشاهی مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: بسیج یکی از حرکت‌های الهی و خدایی است و ویژگی و خصوصیت این نوع حرکت‌ها جاودانگی و ماندگاری آن است.
وی افزود: همه مسؤولان باید خاک پای خانواده‌های شهدا را توتیای چشم خود کنند و باید خدمتگذار، خانواده‌های پیشمرگان مسلمان کرد و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت باشند.
باباشاهی عنوان کرد: حرکتی که خدایی باشد در مسیر خود با نیشخند ملامتگران دچار تزلزل نخواهد شد.
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کردستان افزود: آغوش بسیج برای هر کسی که در مسیر انقلاب است باز می‌باشد.
نماینده ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس خاطرنشان کرد: دشمنی‌ها و توطئه‌ها در کردستان به تناسب تنوع قومیت‌ها متفاوت است.
او با اشاره به توطئه‌های دشمن در خصوص تفرقه‌آفرینی و با تأکید بر اینکه قوم کرد در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی ویژه داشته و کسی نمی‌تواند منکر آن شود، گفت: دشمن اگر بخواهد از حوزه مذهب هم وارد شود سخت در اشتباه بوده چون سالهاست که شیعه و سنی در این استان در کنار هم خوش و خرم و برادر هستند.
حجت‌الاسلام باباشاهی با بیان اینکه مسؤولان باید خدمتگذار مردم باشند و به کارهای آنان رسیدگی کنند، گفت: گاهی اوقات برخی از زیرمجموعه‌های مدیران ادارات در انجام وظایف خود کوتاهی می‌کنند.
وی افزود: هر کسی که از بیت‌المال حقوق می‌گیرد باید خود را وامدار و خدمتگذار مردم بداند.
او با تأکید بر اینکه حقوقی که مسؤولان دریافت می‌کنند از بیت‌المال است و مردم ولی نعمتان نظام هستند گفت: مردم باید از مسئولان خود مطالبه‌گری کنند.
حجت‌الاسلام باباشاهی با تأکید بر اینکه حرکتی که خدایی باشد به یک قدرت بی‌نهایت تبدیل شده، شکست نخواهد خورد و پایان ندارد و حرکت بسیج نیز از این مقوله است.
عیسی رحیمی‌زاده فرمانده سپاه سنندج نیز در ابتدای این مراسم گفت: انقلاب اسلامی بر مبنای حق‌طلبی و استکبارستیزی بنا نهاده شده و ملت ایران نمی‌تواند در برابر قطب‌بندی‌ها که ماهیت آن تقسیم کشورها بین قدرت‌های ظالم است ساکت بنشیند.
وی افزود: امروز بسیج مرزها را درنوردیده و در کشورهای عراق، سوریه و دیگر کشورها به الگو تبدیل شده است.
رحیمی‌زاده گفت: بسیج ثابت کرد در هر میدانی که انقلاب تهدید شود همیشه آماده وارد عمل شدن است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...