رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱
 • کد خبر : 1764
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : ترجمه کوردی«روزشمار بمباران‌های شیمیایی دنیا»؛ «ژه‌هر باران» به چاپ رسید

روژان: ترجمه کُردی کتاب «روزشمار بمباران‌های شیمیایی دنیا» نوشته محمدباقر نیکخواه بهرامی با عنوان «ژه‌هر باران» به همت عماد کریمیان نویسنده توانمند کرد توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به چاپ رسید. «عماد کریمیان» در گفت ‌و گو با خبرنگار روژان با اشاره به اینکه در جهان دو شهر بمباران شیمیایی شده که هر […]

روژان: ترجمه کُردی کتاب «روزشمار بمباران‌های شیمیایی دنیا» نوشته محمدباقر نیکخواه بهرامی با عنوان «ژه‌هر باران» به همت عماد کریمیان نویسنده توانمند کرد توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به چاپ رسید.
«عماد کریمیان» در گفت ‌و گو با خبرنگار روژان با اشاره به اینکه در جهان دو شهر بمباران شیمیایی شده که هر دو شهر (حلبچه و سردشت) کردنشین هستند گفت: همین امر انگیره‌ای شد تا به ترجمه این کتاب بپردازم و برای این کار یک سال وقت گذاشتم.
وی ضمن تشکر از حوزه هنری استان کردستان افزود: کتاب در ۲۲۰ صفحه، ۷ فصل  و تیراژ یک هزار نسخه و با قیمت ۱۵ هزار تومان چاپ و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
کریمیان اظهار داشت کتاب روزشمار بمباران‌های شیمیایی دنیا جامع‌ترین تحقیقات در خصوص سلاح‌های شیمیایی، تاریخچه بکارگیری آن در جهان و روز شمار حملات شیمیایی رژیم بعث عراق علیه ایران و کردهای کشور عراق در دوران جنگ تحمیلی است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.