رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۳
 • کد خبر : 1776
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : آخرین وصله
داستان کوتاه

آخرین وصله

دختر جوان آخرین دکمه‌ی پدر را انداخت. نگاهی به‌صورت تکیده پدر انداخت. خال‌های درشت روی صورت پدر برایش تازگی داشت. دوست داشت بغلش کند. انگار دستانش وصله شده باشد. حال هر شب پیرهن سفیدی که به چوب‌رختی آویزان شده را بو می‌کند و به آخرین دکمه انداخته‌شده دست می‌کشد؛ و به‌یقین رسیده دیگر برنمی‌گردد باید […]

دختر جوان آخرین دکمه‌ی پدر را انداخت. نگاهی به‌صورت تکیده پدر انداخت. خال‌های درشت روی صورت پدر برایش تازگی داشت. دوست داشت بغلش کند. انگار دستانش وصله شده باشد. حال هر شب پیرهن سفیدی که به چوب‌رختی آویزان شده را بو می‌کند و به آخرین دکمه انداخته‌شده دست می‌کشد؛ و به‌یقین رسیده دیگر برنمی‌گردد باید به همه‌چیز عادت کند.

مهناز فدکی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.