رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
 • کد خبر : 1797
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : حرکت روبه رشد کشور نتیجه وحدت و انسجام ملت است
نماینده ولی فقیه در کردستان:

حرکت روبه رشد کشور نتیجه وحدت و انسجام ملت است

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امنیت و آرامش در کشور و حرکت روبه رشد در عرصه‌های مختلف از نتایج وحدت و انسجام ملت ایران اسلامی است. آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش دف آوای وحدت با حضور دف‌نوازان برتر شهرستان سنندج در سالن آزادی گفت: دین اسلام دین وحدت و مهربانی است و مهم‌ترین هدف […]

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امنیت و آرامش در کشور و حرکت روبه رشد در عرصه‌های مختلف از نتایج وحدت و انسجام ملت ایران اسلامی است.
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش دف آوای وحدت با حضور دف‌نوازان برتر شهرستان سنندج در سالن آزادی گفت: دین اسلام دین وحدت و مهربانی است و مهم‌ترین هدف پیامبر عظیم‌الشان اسلام به عنوان خاتم پیامبران نیز ترویج دین اسلام برای ایجاد وحدت و یکپارچگی در بین تمام امت‌ها در جهان است.
وی از میلاد نبی اکرم(ص) به عنوان نقطه عطفی در تاریخ اسلام نام برد و خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) در ماه ربیع‌الاول، بعد از طلوع فجر و در عصر سلطنت انوشیروان، قبل از طلوع خورشید، در مکه چشم به جهان گشود و در شب تولد و هنگام تولد ایشان حوادث عجیبی در جهان رخ داد.
شاهرودی افزود: پیامبر عظیم‌الشان اسلام در عصر جاهلیت برای هدایت انسان‌ها از سوی خدا به پیامبری معبوث و رسالت هدایت بشریت را به عنوان اشرف مخلوقات به دست گرفت.
نماینده ولی فقیه در کردستان از قرآن به عنوان بزرگترین معجزه پیامبر مکرم اسلام و کتاب هدایت‌گر تمام انسان‌ها در هر عصر و مکانی نام برد و گفت: قرآن آخرینی کتابی است که به بشر نازل شده و به وسیله آن انسان‌ها مسیر سعادت دنیا و آخرت را می‌توانند طی کنند.
حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: حرکت در مسیر دستورات دین اسلام و آموزه‌های پیامبر مکرم اسلام موجب آبادانی دنیا و آخرت انسان‌ها می‌شود و چنگ زدن به ریسمان الهی مانع از تفرقه در بین مسلمانان خواهد شد.
به گفته وی، اسلام دین وحدت‌آفرین است و تمام تاکیدات این دین مقدس نیز بر همین اصل مهم به عنوان شاخص اصلی رشد و تعالی انسان و جوامع استوار است.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه به برکت دین اسلام قلب‌های انسان‌ها به هم پیوند خورد، گفت: دینی که بر پیامبر اسلام نازل شد و ایشان دستور یافت که امت‌ها را به سمت آن هدایت کند موجب شد انسان‌ها از هر قوم، مذهب و ملتی که هستند برابر و برادر باشند.
حسینی‌شاهرودی در ادامه ضمن تقدیر از سپاه بیت‌المقدس به خاطر برگزاری این برنامه گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی با حضور برادران و خواهران اهل سنت و تشیع در کنار هم تبلور وحدت در استان کردستان است که خوشبختانه به همت سپاه بیت‌المقدس در سطح بسیار خوبی برگزار شد.
وی از بسیجیان نیز به عنوان نیروهای مخلص، ولایت‌مدار و همیشه در عرصه نام برد و خاطرنشان کرد: بسیج یعنی اخلاص، ایمان، وحدت، عزت و این بسیجیان هستند که با حضور به موقع در عرصه همواره موجب ناامیدی دشمنان ایران شده‌اند.
نماینده ولی فقیه در کردستان در پایان با بیان اینکه الحمدالله در کشورمان همه با اتحاد و برادری عاشق رهبر و انقلاب هستند، گفت: امنیت و آرامش در کشور و حرکت روبه رشد در عرصه‌های مختلف از نتایج وحدت و انسجام ملت ایران اسلامی است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.