رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۴
 • کد خبر : 1800
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دولت در فرصت باقی‌مانده به وعده‌های خود عمل کند
بیگلری در نشست مشترک علما و نمایندگان اهل سنت با رئیس‌جمهور:

دولت در فرصت باقی‌مانده به وعده‌های خود عمل کند

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس گفت: وعده‌های دولت یازدهم برای استان کردستان محقق نشده و امیدوارم وعده‌های مطروحه در فرصت باقی‌مانده عملیاتی شود. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محسن بیگلری در نشست مشترک علما و نمایندگان اهل سنت با رئیس‌جمهور خطاب به وی گفت: قسمت عمده‌ای از رأی بالای دولت یازدهم در مناطق […]

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس گفت: وعده‌های دولت یازدهم برای استان کردستان محقق نشده و امیدوارم وعده‌های مطروحه در فرصت باقی‌مانده عملیاتی شود.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محسن بیگلری در نشست مشترک علما و نمایندگان اهل سنت با رئیس‌جمهور خطاب به وی گفت: قسمت عمده‌ای از رأی بالای دولت یازدهم در مناطق کردنشین و اهل سنت در جواب به بیانیه شماره ۳ اقوام و مذاهب شما بوده است که بیان فرصت‌های برابر برای کل ایرانیان بود؛ اما متأسفانه تا به امروز علی‌رغم پیگیری‌های مکرر ما، اقدام چشمگیری در این راستا به عمل نیامده است و نه‌تنها وزیر بلکه یک معاون وزیر کردستانی را در کابینه شما نداریم.
وی با تأکید بر اینکه سهم آب استان کردستان بسیار ناچیز است، بازنگری در تخصیص آب با توجه به اقتصاد کشاورزی کردستان را خواستار شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.