رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۷
 • کد خبر : 1803
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : محمدنافع علایی نیا رییس جهاد کشاورزی شهرستان سقز شد

فرماندار شهرستان سقز گفت: راه توسعه کشاورزی از مسیر، توجه به اقتصاد کشاورزی، کشاورزی اقتصادی و کشاورزی علمی و مدرن می گذرد. علی اکبر ورمقانی روز پنجشنبه ۲۵ آذر ماه در آئین معارفه مدیر جهاد کشاورزی سقز در سالن ترویج این شهرستان افزود: افزایش تولید در واحد سطح در کشاورزی در بستر کشاورزی علمی انجام […]

فرماندار شهرستان سقز گفت: راه توسعه کشاورزی از مسیر، توجه به اقتصاد کشاورزی، کشاورزی اقتصادی و کشاورزی علمی و مدرن می گذرد.
علی اکبر ورمقانی روز پنجشنبه ۲۵ آذر ماه در آئین معارفه مدیر جهاد کشاورزی سقز در سالن ترویج این شهرستان افزود: افزایش تولید در واحد سطح در کشاورزی در بستر کشاورزی علمی انجام خواهد شد.
ورمقانی اظهار داشت: یکی از سیاست‌های جهاد کشاورزی، برای تولید محصولات کشاورزی باید صادرات محور باشد و تشکل های بخش کشاورزی باید در بازرایابی محصولات تولیدی کشاورزان فعال باشند.
وی با بیان اینکه، توجه به بازاریابی و فروش محصول از دیگر موارد مهمی است که کشاورزان نباید از آن غفلت کنند، اضافه کرد: کشاورزان باید به سمت کاشت محصولاتی حرکت کنند که با مصرف کم آب، بیشترین بازده را دارد و افزود: کاشت محصولات کشاورزی اقتصادی باید در اولویت قرار گیرد.
در ادامه با حضور خالد جعفری، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کردستان، از خدمات هشت ساله محمد پیشداد مدیر قبلی جهاد کشاورزی سقز تقدیر و محمدنافع علایی نیا به عنوان مدیر جهاد کشاورزی و معاون رئیس سازمان جهاد استان در شهرستان سقز معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.