رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۱
 • کد خبر : 1806
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : پیش‌کنگره امام شافعی در سلیمانیه عراق برگزار خواهد شد
با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان؛

پیش‌کنگره امام شافعی در سلیمانیه عراق برگزار خواهد شد

روژان: معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان از برگزاری پیش‌کنگره امام شافعی (ره) با حضور آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در اقلیم کردستان عراق خبر داد. «محمدمهدی طالبی» در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اعلام اینکه کنگره روز چهارشنبه اول دیماه برگزار می‌شود افزود: ماموستا حاج عبدالرحمن خدایی امام […]

روژان: معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان از برگزاری پیش‌کنگره امام شافعی (ره) با حضور آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

«محمدمهدی طالبی» در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اعلام اینکه کنگره روز چهارشنبه اول دیماه برگزار می‌شود افزود: ماموستا حاج عبدالرحمن خدایی امام جمعه سنندج، ماموستا حاج فایق رستمی عضو مجلس خبرگان رهبری، دکتر محمدحسن تبرائیان دبیر بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و هیئتی ۲۵ نفره متشکل از روحانیون اهل سنت استان کردستان نماینده ولی فقیه را در این سفر همراهی می‌کنند.

وی با اشاره به دعوت رسمی مشاور دینی آقای جلال طالبانی از نماینده ولی فقیه در استان کردستان برای سفر به اقلیم کردستان عراق اظهارداشت: این دعوت در راستای تعامل فراگیر و تعمیق همکاری‌های فرهنگی در سطح منطقه و در ادامه دو سفر پیشین هیئت‌های دینی- سیاسی و حضور چهره‌های دینی، اجتماعی و سیاسی کردستان عراق به جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته و مورد موافقت نماینده ولی فقیه در استان کردستا قرار گرفته است.

طالبی خاطرنشان کرد: در سفرهای پیشین هیئت‌های عراقی به کردستان ایران تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر برگزاری پیش‌کنگره‌های بین‌المللی امام شافعی در شمال عراق صورت گرفته که برگزاری دهمین پیش‌کنگره امام شافعی در سلیمانیه، از جمله آنهاست.

معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، افزایش سطح همکاری‌های فرهنگی در منطقه، تقویت مذاهب اسلامی و تحکیم مبانی مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران همچون وحدت اسلامی و اخوت دینی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های مشترک قومی، اجتماعی سیاسی و مذهبی را از اهداف این سفر عنوان کرد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.