رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۶
 • کد خبر : 1810
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کردستان رتبه هفتم طلاق کشور را دارد
مدیرکل ثبت احوال استان:

کردستان رتبه هفتم طلاق کشور را دارد

روژان: مدیرکل ثبت احوال استان کردستان با بیان اینکه این استان رتبه هفتم ثبت واقعه طلاق در کشور را دارد، گفت: در هشت ماه امسال دو هزار و ۶۵۵ واقعه طلاق در کردستان ثبت شده است. محسن آقایی در جمع خبرنگاران گفت: در هشت ماهه امسال تعداد ۱۰ هزار و ۷۷۲ واقعه ازدواج در استان […]

روژان: مدیرکل ثبت احوال استان کردستان با بیان اینکه این استان رتبه هفتم ثبت واقعه طلاق در کشور را دارد، گفت: در هشت ماه امسال دو هزار و ۶۵۵ واقعه طلاق در کردستان ثبت شده است.
محسن آقایی در جمع خبرنگاران گفت: در هشت ماهه امسال تعداد ۱۰ هزار و ۷۷۲ واقعه ازدواج در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۷/. درصد کاهش داشته است.
وی میانگین سن ازدواج مردان را ۷۴/۲۸ سال و در زنان را ۱۷/۲۴ سال ذکر کرد و اظهار داشت: ۳ درصد از ازدواج های ثبتی در استان زیر ۱۵ سال بوده است.
آقایی میزان وقوع طلاق دراستان اشاره کرد و افزود: در این مدت زمان تعداد ۲ هزار و ۶۵۵ واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه آن در سال ماقبل ۶/. درصد افزایش داشته است.
آقایی با اشاره به اینکه میانگین سن طلاق در مردان ۳۲/۳۴ سال و در زنان ۳۱/۲۹ سال بوده است، بیان کرد: شهرستان های قروه، سقز و مریوان به ترتیب با ۱/۳، ۹/۲ و ۹/۲ در هزار بیشترین و شهرستان های سروآباد، بیجار و بانه به ترتیب با ۵/۱،۴/۱، ۶/۱ در هزار کمترین نرخ ثبت طلاق را داشته اند.
وی میانگین طول مدت زندگی مشترک در طلاق های ثبت شده را ۵/۶ سال ذکر کرد و افزود: ۷/۱۹ درصد زوجین طول مدت ازدواج کمتر از یکسال داشته اند و در مجموع ۵/۵۸ درصد طلاق ها مربوط به پنج سال اول زندگی مشترک بوده است.
وی اضافه کرد: سال ۹۴ استان در ثبت واقعه طلاق رتبه پنجم و امسال هم رتبه هفتم و در واقعه ازدواج هم سال گذشته رتبه سوم و امسال رتبه دهم را در کشور کسب کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.