رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۳
 • کد خبر : 1822
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : هیئت انتخاب نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» معرفی شدند

  روژان – منصور جهانی: اعضای هیئت انتخاب آثار نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» در شهر سنندج معرفی شدند. دکتر «خسرو سینا» کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و مدرس دانشگاه، «سالم صلواتی» کارگردان، مدیر فیلمبرداری و عکاس، «توفیق امانی» کارگردان و تدوینگر، «ویدا صالحی» فیلمنامه‌نویس و داستان نویس و «ستار چمنی‌گل» کارگردان، فیلمنامه‌نویس و پخش کننده آثار […]

 
روژان – منصور جهانی: اعضای هیئت انتخاب آثار نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» در شهر سنندج معرفی شدند.
دکتر «خسرو سینا» کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و مدرس دانشگاه، «سالم صلواتی» کارگردان، مدیر فیلمبرداری و عکاس، «توفیق امانی» کارگردان و تدوینگر، «ویدا صالحی» فیلمنامه‌نویس و داستان نویس و «ستار چمنی‌گل» کارگردان، فیلمنامه‌نویس و پخش کننده آثار سینمایی در سطح بین‌الملل، به عنوان اعضای هیئت انتخاب آثار نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» در شهر سنندج در استان کردستان معرفی شدند.
در معرفی اعضای هیئت انتخاب نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» آمده است: «سالم صلواتی» کارگردان، مدیر فیلمبرداری و عکاس، متولد سال ۱۳۵۴ در شهر سنندج، شروع فیلمسازی و عکاسی از سال ۱۳۶۸ با انجمن سینمای جوان ـ دفتر  سنندج، ساخت ۲ فیلم بلند سینمایی، ۱۱ فیلم کوتاه، ۳ مجموعه مستند و مدیریت فیلمبرداری و تصویربرداری ۴ فیلم سینمایی و بیش از ۳۰  فیلم کوتاه، کسب بیش از ۶۰ جایزه داخلی و بین‌المللی برای فیلم‌های کوتاه و بلند در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی و بهترین تصویربرداری.
«توفیق امانی» متولد شهر مریوان، ورود به سینما از سال ۱۳۸۳، ساخت هفت فیلم کوتاه، حضور در جشنواره‌های مختلف داخلی و بین‌المللی و کسب جوایز متعدد داخلی و خارجی و همچنین تدوین بیش از ۳۰ فیلم کوتاه، مستند و بلند و … .
دکتر «خسرو سینا» کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس آثار کوتاه و بلند سینمایی، مدرس و عضو هیئت‌ علمی دانشگاه.
«ویدا صالحی» متولد سال ۱۳۵۹ در شهر سنندج، نویسنده فیلمنامه ۸ فیلم کوتاه، ۲ فیلم بلند سینمایی و ۴ مجموعه تلویزیونی، عضو هیئت داوران هفتمین جشنواره فیلم کُردی لندن و سومین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود «یولماز گونای» لندن، عضو هیئت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک و پخش کننده آثار سینمایی در سطح بین‌الملل.
«ستار چمنی‌گل» متولد سال ۱۳۵۷ در شهر سنندج، کارگردانی ۲۷ فیلم کوتاه داستانی و مستند، کارگردانی ۴ مجموعه تلویزیونی، کسب بیش از ۵۰ جایزه داخلی و بین‌المللی، عضو هیئت داوران سومین دوره جشنواره فیلم کُردی سلیمانیه در اقلیم کردستان، عضو هیئت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک و پخش کننده آثار سینمایی در سطح بین‌الملل.
نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» با همت شرکت سینمایی «ستاک فیلم سنندج» به مدیریت «ستار چمنی‌گُل» و «ویدا صالحی» و با حمایت مالی بانک صادرات ایران، مدیریت شعب استان کردستان و همچنین با حضور مسئولان فرهنگی و هنری و سینماگران اقلیم کردستان عراق و هنرمندان استان کردستان با نمایش فیلم‌های بلند سینمایی، کوتاه و مستند و با همکاری تعدادی از ارگانهای استان کردستان در روزهای ۱۴ تا ۱۷ دی ماه سال جاری در پردیس سینمایی «بهمن» در شهر سنندج در استان کردستان برگزار می‌شود.
 
مدیریت روابط عمومی نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ».

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.