رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۲
 • کد خبر : 1826
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : پیگیری روژان در “بدرآباد” نتیجه داد
انتقال زباله سقز به «تاوه‌قران» تا 15 خرداد؛

پیگیری روژان در “بدرآباد” نتیجه داد

روژان: درپی انتشار گزارشی در هفته نامه روژان شماره ۱۱۷ تحت عنوان “دولت برای روستاى بدرآباد تدبیر کند” مسئولین استانداری کردستان به این گزارش واکنش نشان داده و وعده رسیدگی به مشکلات این روستا دادند. برابر خبرهای رسیده، موضوع گزارش روژان و مشکلات و معضلات این روستا از طریق مقامات فرمانداری به معاون سیاسی امنیتی […]

روژان: درپی انتشار گزارشی در هفته نامه روژان شماره ۱۱۷ تحت عنوان “دولت برای روستاى بدرآباد تدبیر کند” مسئولین استانداری کردستان به این گزارش واکنش نشان داده و وعده رسیدگی به مشکلات این روستا دادند. برابر خبرهای رسیده، موضوع گزارش روژان و مشکلات و معضلات این روستا از طریق مقامات فرمانداری به معاون سیاسی امنیتی و معاون اقتصادی استانداری انتقال داده شد و با پیگیری و رایزنی‌هایی که فرماندار شهرستان سقز داشتند به این نتیجه رسیدند تا هرچه زودتر نسبت به انتقال و دفع زباله‌های شهری اقدام شود. در همین راستا هفته گذشته نشستی با حضور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان سقز، بخشدار مرکزی، شهردار، معاونت خدمات شهری، رییس شورای بخش زیویه و ساکنین روستا در مسجد “بدرآباد” برگزار شد. معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان سقز اظهار داشت: با توجه به اینکه دولت باید زودتر از اینها به فکر منطقه جایگزین برای دفع پسماندهای زباله شهری سقز می‌بود از ساکنین بدرآباد دلجویی کرد و بابت تحمل این سختیها از مردم قدردانی نمود. کامل کریمیان افزود: با گفتگوهای که از طریق مقامات استانداری استان کردستان با ارگانهای ذیربط جهت انتقال دفع زباله به مکان دیگری انجام گرفته است قول مساعد دادند تا ۱۵ خرداد سال ۹۶ این امر تحقق پیدا خواهد کرد و از مردم بابت صبوریی که دارند تشکر و قدردانی کرد. شهردار سقز نیز بیان کرد: مدت زمانی که برای انتقال  دفع زباله به منطقه “تاوه قه‌ران” از سوی دولت در نظر گرفته شده است فقط به خاطر زیر ساخت‌هایی است که باید انجام شود. ضیاالدین نعمانی افزود: به دلیل شرایط آب و هوایی فعلاً امکان جاده سازی به منطقه مذکور مهیا نیست و در اولین فرصت شروع به جاده سازی، فنس کشی منطقه، انتقال کارخانه بازیافت زباله به منطقه “تاوه قه ران” خواهد کرد. نعمانی گفت: برای اینکه مردم دچار بی اعتمادی نسبت به شهرداری و دولت نشوند، نامه‌ای به شورای شهر سقز برای  انتقال دفع زباله ارسال خواهد شد تا شورا هم برای انتقال و منع دفع زباله در بدرآباد در نیمه خرداد ماه سال ۹۶ مصوب کند. خسارت‌هایی که ساکنین روستاى بدرآباد دیده‌اند با هیچ چیز و کاری جبران نمی‌شود؛ اما قول دادند جاده این روستا را با هزینه شهرداری بعد از بارندگی های زمستان آسفالت کنند.
نماینده روستاى بدرآباد نیز اظهار کرد: حتی اگر پدران آنها کارمند شهرداری بوده‌اند بعد از ۳۰ سال باید بازنشسته شوند. صادقی افزود: تنها تقاضایی که از مسئولین شهرستان و استان دارند این است حکم بازنشستگی پدران آنها را تأیید کنند چرا که بیش از ۳۵ سال است که زباله های شهری سقز در این منطقه دفن دفن می‌شود و علاوه بر اینکه مردم روستا دچار عوارض بهداشتی شده‌اند حتی مردم قادر به نگهداری یک راس دام هم نیستند. امیدوارم حداقل مدیران دولت تدبیر و امید در ۱۵ خرداد سال ۹۶ به تعهدات خود عمل کنند تا همچنان شعار سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد ادامه داشته باشد تا هیچگونه اجحافی در حق مردم نشود. رسالت خبری هفته نامه روژان به انعکاس واقعیت‌هاست و قصد تخریب هیچ فرد، گروه یا حزبی را ندارد. ما هم امیدواریم هرچه زودتر محیط زیست همچنانکه پایبند قانون و مقررات مربوط به دفع  زباله است خود قانون گریز نباشد و در راستای انتقال دفع پسماندهای شهری سقز به منطقه “تاوه قه ران” تعجیل کند و تسهیلات لازم را انجام دهد تا دفن پسماندهای شهری سقز در بدرآباد برای همیشه به زباله دان تاریخ بپیوندد و مردم هوای پاک استشمام کنند و دوباره بتوانند در بخش دامپروری، دامداری و کشاورزی به فعالیت روزمره خویش ادامه دهند.

سقز- آراس قربانی پور

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.