رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۷
 • کد خبر : 1839
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : در کردستان عده‌ای به‌نام اصلاحات کاسبی می‌کنند

روژان: هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی نشریات محلی استان کردستان روز پنجشنبه در دفتر سید «احسن علوی» نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران با وی دیدار کردند. در این دیدار ابتدا مدیرعامل انجمن، گزارشی از اهداف و برنامه‌های انجمن ارائه کرد و خواستاز حمایت نمایندگان از نشریات محلی شد. هوشیار بابایی نشریات محلی را […]

روژان: هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی نشریات محلی استان کردستان روز پنجشنبه در دفتر سید «احسن علوی» نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران با وی دیدار کردند.
در این دیدار ابتدا مدیرعامل انجمن، گزارشی از اهداف و برنامه‌های انجمن ارائه کرد و خواستاز حمایت نمایندگان از نشریات محلی شد.
هوشیار بابایی نشریات محلی را ظرفیتی مناسب برای بیان واقعیت‌های کردستان دانست و گفت: دست‌هایی در کار است که نقش بی بدیل مطبوعات محلی را کم رنگ جلوه دهند.
وی افزود: درحالیکه قانون بر حمایت از نشریات محلی تاکید دارد اما این سیاست در کردستان اعمال نمی‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره نیز، کار در کردستان را به دلایل مختلف پیچیده دانست و گفت مطبوعات که افکار عمومی را هدایت می‌کنند باید به دور از مصلحت‌اندیشی در بیان حقیقت غفلت نکنند.
سید احسن علوی مزیت بزرگ ایران را امنیت آن دانست و افزود: درحالیکه کشورهای همسایه ما در آتش ناامنی شعله‌ور هستند ایران اسلامی در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد و ما از این بابت خدای را شکرگزاریم. اما فارغ از امنیت، سایر بخش‌ها چندان قابل دفاع نیستند.
وی اظهارداشت: کسانی که گذشته کردستان را ندیده‌اند امروز بنام اصلاحات در این استان کاسبی می‌کنند؛ عده‌ای رویین تن که سرنوشت کردستان را بدست گرفته و مردم و مصلحت استان را بازیچه امیال خود قرار داده‌اند.
علوی گفت: مطبوعات استان در بیان واقعیت‌های جامعه کوتاهی کرده‌اند. من بعضی وقت‌ها احساس تنهایی می‌کنم.
وی گفت: در استان برخی مدیران وابسته جناحی بیشترین تخریب را علیه من تدارک دیدند اما من صرفا به خاطر اینکه کردستان در میان درگیری‌های جناحی آسیب نبیند، بیشترین حمایت را از دولت کردم و معتقدم فضا باید بدور از جریانات سیاسی فضای کار و تلاش باشد. اما عده‌ای از مدیران فهم این مسایل را ندارند.
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم درگیری‌های اوایل انقلاب ذهنیت‌های منفی زیادی در باره کرستان به وجود آورده و این امر، کار پیگیری نمایندگان را سخت می‌کند. وی تاکید کرد: برای اینکه کردستان از مزیت‌های خود و مواهب کشور بهره‌مند گردد باید این ذهنیت‌ها را از بین برد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.