رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Monday 10 December

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۹
 • کد خبر : 1931
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کلینیک فیزیوتراپی کردستان سال آینده احداث خواهد شد
دکتر قطبی رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان کردستان:

کلینیک فیزیوتراپی کردستان سال آینده احداث خواهد شد

مسئول امور استانهای فدراسیون پزشکی ورزشی کشور هفته گذشته در جریان سفر به استان کردستان و دیدار با اعضای هیات پزشکی ورزشی کردستان مسائل و مشکلات هیات در استان کردستان را بررسی کرد. رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان کردستان در جریان این دیدار گزارشی از برنامه‌های هیات استان و خدمت رسانی به جامعه ورزشی را […]

مسئول امور استانهای فدراسیون پزشکی ورزشی کشور هفته گذشته در جریان سفر به استان کردستان و دیدار با اعضای هیات پزشکی ورزشی کردستان مسائل و مشکلات هیات در استان کردستان را بررسی کرد.
رئیس هیأت پزشکی ورزشی استان کردستان در جریان این دیدار گزارشی از برنامه‌های هیات استان و خدمت رسانی به جامعه ورزشی را ارایه کرد و گفت: خوشبختانه هیات با تعامل مناسب در سطح استان خدمت‌رسانی خوبی به جامعه هدف ارائه داده است.
دکتر «بابک قطبی» با اشاره به اولویت اصلی هیات پزشکی ورزشی استان کردستان، گفت: راه‌اندازی کلینیک فیزیوتراپی را از برنامه‌های اولویت‌دار هیأت در سال آینده خواند که با کمک فدراسیون احداث خواهد شد.
وی ضمن اشاره به پوشش بیمه ورزشی بیش از ۵۶ هزار ورزشکار در کردستان، گفت: امسال ۱۸۹ ورزشکار آسیب‌دیده از خدمات پزشکی درمانی این هیأت بهره‌مند شده‌اند؛ ضمن اینکه ۳۸ نفر از این آمار به دلیل نیاز آنها به عمل جراحی، به فدراسیون اعزام شده‌اند. وی انجام ۲ هزار و ۳۸۰ ساعت فیزیوتراپی رایگان، برگزاری جلسات آموزشی و نظارت بر ۱۹۰ مکان ورزشی استان را از دیگر اقدامات هیأت پزشکی ورزشی در کردستان در سال جاری برشمرد.
رئیس هیات پزشکی ورزشی کردستان گفت: انتظار می رود که با حمایت های فدراسیون بتوانیم در ادامه راه نیز خدمت رسانی خوبی به جامعه هدف داشته باشیم.
مسئول امور استان‌های فدراسیون پزشکی ورزشی کشور نیز گفت: عملکرد هیات استان در راستای خدمت رسانی به جامعه ورزشی این استان در کشور نمونه است.
«ناصر اشکانی» با اشاره به خدمات این هیات به جامعه ورزشی استان افزود: هیات پزشکی ورزشی کردستان عملکرد خوب و قابل قبولی داشته است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...