رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۹
 • کد خبر : 2029
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : باند سرقت ترانس و تجهیزات برقی در سنندج دستگیر شدند

مدیرتوزیع برق سنندج از بازداشت باند سارقان ترانس و تاسیسات الکتریکی دکل‌های مخابراتی، چاه‌های آب کشاورزی و شرکتهای خصوصی در این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت برق سنندج، محمدرسول ملکی گفت: به دنبال سرقت چندین فقره ترانس در مسیر جاده‌های خروجی سنندج در ماه‌های اخیر، موضوع در کمیسیون پیگیری سرقت شهرستان مطرح […]

مدیرتوزیع برق سنندج از بازداشت باند سارقان ترانس و تاسیسات الکتریکی دکل‌های مخابراتی، چاه‌های آب کشاورزی و شرکتهای خصوصی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق سنندج، محمدرسول ملکی گفت: به دنبال سرقت چندین فقره ترانس در مسیر جاده‌های خروجی سنندج در ماه‌های اخیر، موضوع در کمیسیون پیگیری سرقت شهرستان مطرح و در دستور کارقرار گرفت.

وی افزود: با پیگیری واحد حراست و فعال‌سازی گشت‌های نامحسوس پلیس آگاهی، سرانجام پنج نفر از سارقان در یک اقدام هماهنگ و غافلگیرانه در حین ارتکاب جرم دستگیر و با تشکیل پرونده، تحویل مراجع ذیصلاح شدند.
ملکی اظهارداشت: متهمان به سرقت چهار دستگاه ترانسفورماتور و خسارتی درحدود ۶۰۰ میلیون ریال به شبکه برق اعتراف کردند.
وی با اشاره به اینکه شبکه‌های برق از مصادیق بارز اموال عمومی به شمار می‌روند و هرگونه آسیب و سوء استفاده از آن، اعم از سرقت سیم و تجهیزات و برقراری اشعاب غیر مجاز و دستکاری لوازم اندازه گیری، جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد از شهروندان خواست درصورت مشاهده هر گونه سوء‌استفاده از شبکه‌های برق و یا برقراری انشعاب غیرمجاز، مراتب را به شماره تلفن ۱۲۱ – مرکز عملیات و اتفاقات برق- و یا پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...